• IF 710/70R42 Trelleborg TM1000HP 179D TL OPONA

Symbol: TR1329200

Opona rolnicza 710/70R42 Trelleborg TM1000 HP 179D TL przeznaczona do ciągników i maszyn rolniczych. Konstrukcja radialna.

Szerokość
710
Wysokość
70
Średnica felgi
42
Index prędkości SI.
D / 65km/h
Index nośności LI.
179 / 7750kg
IF lub VF IF= Improved Flexion - 20% większa nośność przy tym samym ciśnieniu
26816.44
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 4 dni
Cena przesyłki 150
Paleta 150
Dostępność Mało
Kod kreskowy 1329200
EAN 8059971015300

Zamówienie telefoniczne: 627344743

Zostaw telefon

Bezdętkowa opona rolnicza IF 710/70R42 Trelleborg TM1000 HP 179D TL

Bezdętkowa opona rolnicza marki Trelleborg model TM1000. Przedstawiona oferta dotyczy opon rolniczych w rozmiarze 710/70R42. Rozmiar opony: szerokość wynosi 710, profil wynosi 70, średnica felgi wynosi 42.

Wymiary katalogowe podane przez producenta. Szerokość SW katalogowa tej opony wynosi 735 mm. Średnica zewnętrzna OD to 2060 mm. Obwód toczny RC 6190 mm.

Podane powyżej wymiary są wymiarami katalogowymi podawanymi przez producenta opon i mogą różnić się z rzeczywistymi o +/- 5%. Podana szerokość opon jest to odległość skrajnych krawędzi napompowanej opony. Nie jest to szerokość samego bieżnika!!! Powyższe wymiary podawane są poglądowo i nie mogą być podstawą reklamacji.

Dlaczego opona radialna 710/70R42 Trelleborg TM1000 HP 179D TL?

Opona radialna przeznaczona na oś napędową ciągników i maszyn rolniczych. R-1: Opony na osie napędowe z regularnym kształtem bieżnika. Kord w oponie radialnej jest nawinięty pod kątem 90 stopni do kierunku jazdy. Do dodatkowego wzmocnienia na warstwy osnowy nałożonych jest kilka warstw opasania. Korzyścią podczas użytkowania opony radialnej jest możliwość zastosowania podczas produkcji mniejszej ilości warstw osnowy opony bez obniżenia wytrzymałości karkasu. Cieńszy karkas skutkuje mniejszym przegrzewaniem się gumy podczas eksploatacji opony, co z kolei wydłuża jej żywotność.

Plusy opon radialnych:

  • Bardziej elastyczne boki zwiększają komfort kierowcy podczas jazdy,
  • Niskie opory toczenia zmniejszają zużycie paliwa,
  • Bardziej odporne na uszkodzenia klocki bieżnika lepiej chronią karkas opony radialnej, zapewniając większą trwałość i niezawodność,
  • Usztywniające opasanie bardziej równomiernie rozkłada nacisk opony na podłoże. Radialna konstrukcja opony zapewnia większą powierzchnię kontaktu opony z podłożem, dzięki czemu w mniejszym stopniu ugniata glebę,
  • Klocki bieżnika opony radialne zapewniają większą trakcję, która zapewnia większa produktywność w polu.

Przedstawianą oponę można zamontować na następujące szerokości felg:

  • szerokość zalecana: DW25B; 

Poprawny dobór ogumienia do wymagań sprzętu, gdzie zostanie ono zamontowane pozwala uzyskać lepszą trakcję, zmniejszy poziom ugniatania gleby a także znacząco obniży poziom zużycia oleju napędowego w ciągniku lub maszynie.

IF = Improved Flexion - 20% większa nośność przy tym samym ciśnieniu

Opona posiada oznaczenie TL Tubeless, czyli jest oponą bezdętkową. Do opon bezdętkowych możemy także zastosować dętki.

Maksymalne obciążenie opony:

Maksymalne obciążenie jakie może przenieść opona podczas jazdy z najwyższą dopuszczalną prędkością, czyli indeks nośności to 179 (7750 KG). Tabela indeksów nośności. Najwyższa dopuszczalna prędkość z jaka można użytkować oponę, czyli indeks prędkości wynosi D (65 km/h). Tabela indeksów prędkości.

Ogumienie prezentowane w ofercie są produktami pełnowartościowymi spełniającymi normy PN-C-94300-7 z 1997 roku i nie są starsze niż 36 miesięcy od daty produkcji. Produkt jest objęty gwarancją firmy Trelleborg.


image

Dlaczego TM1000 High Power? 

Opona serii TM100 HP zaprojektowana z pełnym poszanowaniem środowiska oraz zastosowaniem technologii Trelleborg Blue Tire Technology, stanowi idealne rozwiązanie dla zrównoważonego rolnictwa.Stałe i płynne przenoszenie momentu obrotowego podczas prac polowych, bezkonkurencyjna trakcja w bruździe, niskie opory toczenia i bardzo długi cykl życia w eksploatacji na drodze, sprawiają że TM1000 High Power jest najbardziej wydajnym rozwiązaniem dla traktorów o dużej mocy (traktory Ultra High Powered). Specjalnie zaprojektowana nowa osnowa, zapewnia najwyższą wydajność prac rolnych, dając dodatkowo szeroki ślad i niski nacisk na glebę. Model Trelleborg TM1000 HP produkowany jest również w technologi IF Improved Flexion - opony opracowane do pracy przy obciążeniu większym o 20% przy tym samym ciśnieniu.

image

Bezdętkowa opona rolnicza IF 710/70R42 Trelleborg TM1000 HP 179D TL


Rozmiar opony:

Szerokość: 710 mm

Profil: 70 mm

Średnica felgi: 42 cale

 

Wymiary katalogowe podane przez producenta*:

Szerokość: 735 mm

Średnica zewnętrzna: 2060 mm

Obwód toczny: 6190 mm 

*Podane powyżej wymiary są wymiarami katalogowymi podawanymi przez producenta opon i mogą różnić się z rzeczywistymi o +/- 5%. Podana szerokość opon jest to odległość skrajnych krawędzi napompowanej opony. Nie jest to szerokość samego bieżnika!!! Powyższe wymiary podawane są poglądowo i nie mogą być podstawą reklamacji.

 

Obciążenie maksymalne:

Indeks nośności: 179 (7750 KG) 

Indeks prędkości: D (65 km/h)

 

O NAS

W naszym sklepie internetowym MPM-24.pl od wielu lat dokładamy wszelkich starań, by niniejsza oferta zaspokajała nie tylko domowych majsterkowiczów-amatorów, ale także profesjonalistów oraz osoby pracujące w rolnictwie i przemyśle. Dlatego w naszym asortymencie można znaleźć szeroki wybór sprzętów i urządzeń niezbędnych w rolnictwie czy transporcie.

Oferujemy między innymi niezawodne, najwyższej jakości i wydajności opony rolnicze Trelleborg. Gdybyśmy wśród współczesnych producentów mieli wskazać lidera w produkcji opon do różnych zastosowań oraz kompletnych systemów kół, z pewnością wiele osób wskazałoby właśnie na firmę Trelleborg. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie oraz innowacyjne technologie, marka Trelleborg regularnie zaopatruje w swoje produkty przedsiębiorstwa na całym świecie. W ofercie marki Trelleborg można znaleźć między innymi opony rolnicze i kompletne systemy kołowe do pojazdów leśnych, maszyn budowlanych i górniczych, pojazdów do transportu materiałów czy maszyn do przemysłu morskiego.

W asortymencie naszego sklepu także znajdziesz wytrzymałe opony Trelleborg, które znakomicie sprawdzą się w nawet najbardziej wymagających warunkach zarówno na drodze, jak również w terenie. Gwarantują one znakomitą wydajność i przyczepność, a dzięki optymalnej powierzchni rozkładu ciśnienia, szybko ulegają samooczyszczeniu.

Chcemy zagwarantować naszym klientom możliwie największy wybór produktów, dlatego poza asortymentem marki Trelleborg, oferujemy również wachlarz innych wysoko jakościowych artykułów z tej kategorii.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie