• Kategorie
  • Szukaj
  • Kliny i trzonki do młotków

Nawet najlepsze młotki potrzebują wysokiej jakości trzonków. W naszej ofercie znajdziesz trzonki i kliny do młotka w każdym rozmiarze. Szeroki wybór uniwersalnych trzonów, pomoże Ci przyspieszyć pracę i wykonywać ją jeszcze lepiej. Zobacz naszą pełną ofertę trzonków i klinów poniżej:

Czy nowy trzonek jest mi potrzebny?

Młotki są prostymi narzędziami, a ich praca opiera się w dużej mierze na uderzaniu w inne elementy. O ile sam obuch ma wysoką wytrzymałość, o tyle trzonki lubią ulegać uszkodzeniom, zwłaszcza po wielu godzinach ciężkich prac. Wychodząc naprzeciw potrzebom, przygotowaliśmy bogatą ofertę uniwersalnych trzonków, które bez problemu dobierzesz do każdego młotka na rynku.

Jak wybrać drewniany trzonek do młotka?

Wybranie odpowiedniego trzonka młotka jest kluczowe nie tylko dla efektywności wykonywanych przez nas prac, ale także dla bezpieczeństwa – zarówno naszego, jak i osób znajdujących się w pobliżu. Najważniejsze, o czym należy pamiętać, to to, by trzonek był idealnie dopasowany do główki młotka pod względem rozmiaru.

Oglądając trzonki od młotków warto jednak zwrócić uwagę także na inne aspekty, takie jak rodzaj drewna, z którego są wykonane. Odpowiednim rozwiązaniem są trzonki młotków wykonane z drewna jesionowego. Jest ono bardziej sprężyste niż inne rodzaje drewna, a co za tym idzie, znakomicie redukuje drgania i wstrząsy powstające na skutek uderzeń młotka o twarde powierzchnie i elementy.

Kolejnym aspektem, który powinniśmy brać pod uwagę przy dokonywaniu zakupu, jest kształt trzonka od młotka. Powinien on mieć optymalną długość, a także być właściwie wyprofilowany, tak, by wygodnie i stabilnie leżał w dłoni. Co więcej, warto kupować trzonki, które są impregnowane olejem – na przykład olejem lnianym. Impregnacja sprawia, że trzonek jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne i złamania, a co za tym idzie, bardziej wytrzymały. Lakierowanie sprawia także, że narzędzia można używać podczas pracy na świeżym powietrzu – chroni bowiem ono drewno przed niekorzystnym działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak niskie i wysokie temperatury, deszcz czy śnieg.

Trzonki jakich producentów oferujecie?

W naszym sklepie internetowym MPM-24 można znaleźć szeroki wybór trzonków młotków, które znakomicie sprawdzą się zarówno w domowym majsterkowaniu, jak również w profesjonalnych, zaawansowanych pracach. Oferujemy wysokiej jakości trzonki od młotków wyprodukowane przez uznanych w branży budowlanej producentów, takich jak Schmith czy Topex. Te akcesoria doskonale sprawdzą się podczas wszelkich montażowych, remontowych i budowlanych.

Czy macie kliny do młotków?

Tak! W asortymencie naszego sklepu internetowego posiadamy także wysokojakościowe kliny do młotków. Oferowane przez nas stalowe akcesoria znakomicie sprawdzają się podczas zabezpieczenia połączenia z drewnianym trzonkiem – zarówno w motkach, jak również w siekierkach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kupna trzonków oraz klinów do młotków!

Ile kosztują trzonki i kliny do młotków?

Najtańszy trzonek dostaniesz u nas już w okolicach 3 złotych, natomiast najdroższe modele kosztują nieco ponad 25 złotych! Wszystko zależy od zastosowania, materiału z jakiego zostały wykonane oraz ciężaru, jaki dany trzonek ma na sobie utrzymać!

Co jeżeli szukam kompletnego młotka?

Zajrzyj do naszej oferty i zobacz wszystkie młotki z naszej oferty! Jeżeli szukasz bardziej specjalistycznych wariantów, w poszczególnych kategoriach zebraliśmy dla Ciebie młotki ciesielskie i specjalistyczne, młotki gumowe, młotki ślusarskie i kilofy. Rozejrzyj się i wybierz wariant dla siebie!