• Kategorie
  • Szukaj
  • Trzony i kliny

TRZONEK MŁOTKA 8000 g
TRZONEK MŁOTKA 8000 g
Produkt niedostępny

Kliny i trzonki od młotków

Młotek to jedno z najprostszych, a zarazem najpowszechniej stosowanych narzędzi. Bardzo często jest ono stosowane zarówno przez domowych majsterkowiczów-amatorów przy prostych pracach warsztatowych i remontowych, jak również przez profesjonalistów i specjalistów z zakładów stolarskich, budowlanych i meblowych. W naszym sklepie internetowym można znaleźć szeroki wybór trzonków od młotków oraz klinów przeznaczonych do tych uniwersalnych narzędzi.

Drewniane trzonki młotków – jak wybrać właściwy?

Wybranie odpowiedniego trzonka młotka jest kluczowe nie tylko dla efektywności wykonywanych przez nas prac, ale także dla bezpieczeństwa – zarówno naszego, jak i osób znajdujących się w pobliżu. Najważniejsze, o czym należy pamiętać, to to, by trzonek był idealnie dopasowany do główki młotka pod względem rozmiaru.

Oglądając trzonki od młotków warto jednak zwrócić uwagę także na inne aspekty, takie jak rodzaj drewna, z którego są wykonane. Odpowiednim rozwiązaniem są trzonki młotków wykonane z drewna jesionowego. Jest ono bardziej sprężyste niż inne rodzaje drewna, a co za tym idzie, znakomicie redukuje drgania i wstrząsy powstające na skutek uderzeń młotka o twarde powierzchnie i elementy.

Kolejnym aspektem, który powinniśmy brać pod uwagę przy dokonywaniu zakupu, jest kształt trzonka od młotka. Powinien on mieć optymalną długość, a także być właściwie wyprofilowany, tak, by wygodnie i stabilnie leżał w dłoni. Co więcej, warto kupować trzonki, które są impregnowane olejem – na przykład olejem lnianym. Impregnacja sprawia, że trzonek jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne i złamania, a co za tym idzie, bardziej wytrzymały. Lakierowanie sprawia także, że narzędzia można używać podczas pracy na świeżym powietrzu – chroni bowiem ono drewno przed niekorzystnym działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak niskie i wysokie temperatury, deszcz czy śnieg.

Wysokiej jakości trzonki od młotków w sklepie internetowym MPM-24

W naszym sklepie internetowym MPM-24 można znaleźć szeroki wybór trzonków młotków, które znakomicie sprawdzą się zarówno w domowym majsterkowaniu, jak również w profesjonalnych, zaawansowanych pracach. Oferujemy wysokiej jakości trzonki od młotków wyprodukowane przez uznanych w branży budowlanej producentów, takich jak Schmith czy Topex. Te akcesoria doskonale sprawdzą się podczas wszelkich montażowych, remontowych i budowlanych.

Kliny do młotków w MPM-24

W asortymencie naszego sklepu internetowego posiadamy także wysokojakościowe kliny do młotków. Oferowane przez nas stalowe akcesoria znakomicie sprawdzają się podczas zabezpieczenia połączenia z drewnianym trzonkiem – zarówno w motkach, jak również w siekierkach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kupna trzonków oraz klinów do młotków drewnianych.