• VF 650/55R26.5 Michelin 174D CargoXbib High Flot.

Symbol: 776393MICH

Opona rolnicza 650/55R26.5 Michelin CargoXbib High Flotation 174D TL przeznaczona do ciągników i maszyn rolniczych. Konstrukcja radialna.

Szerokość
650
Wysokość
55
Średnica felgi
26.5
Index prędkości SI.
D / 65km/h
Index nośności LI.
174 / 6700kg
Technologi wykonania.
Radialna
IF lub VF VF= Very High Flexion - karkas o dużym ugięciu - 40% większa nośność przy tym samym ciśnieniu
6233.15
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 200
Paleta (Pobranie) 200
Paleta 300
Dostępność Mało
Michelin
Kod kreskowy 776393

Zamówienie telefoniczne: 627344743

Zostaw telefon

Bezdętkowa opona rolnicza VF 650/55R26.5 Michelin CargoXbib High Flotation 174D TL

Bezdętkowa opona rolnicza marki Michelin. Marka Michelin jest światowym liderem produkcji opon. Przedstawiona oferta dotyczy opon rolniczych w rozmiarze 650/55R26.5. Rozmiar opony: szerokość wynosi 650, profil wynosi 55, średnica felgi wynosi 26.5.

Wymiary katalogowe podane przez producenta. Szerokość katalogowa tej opony wynosi 657 mm. Średnica zewnętrzna to 1402 mm. Obwód toczny 4131 mm. Głębokość bieżnika 18 mm.

Podane powyżej wymiary są wymiarami katalogowymi podawanymi przez producenta opon i mogą różnić się z rzeczywistymi o +/- 5%. Podana szerokość opon jest to odległość skrajnych krawędzi napompowanej opony. Nie jest to szerokość samego bieżnika!!! Powyższe wymiary podawane są poglądowo i nie mogą być podstawą reklamacji.

Dlaczego opona radialna 650/55R26.5 Michelin CargoXbib High Flotation 174D TL?

Opona radialna przeznaczona na oś napędową ciągników i maszyn rolniczych. R-1: Opony na osie napędowe z regularnym kształtem bieżnika. Kord w oponie radialnej jest nawinięty pod kątem 90 stopni do kierunku jazdy. Do dodatkowego wzmocnienia na warstwy osnowy nałożonych jest kilka warstw opasania. Korzyścią podczas użytkowania opony radialnej jest możliwość zastosowania podczas produkcji mniejszej ilości warstw osnowy opony bez obniżenia wytrzymałości karkasu. Cieńszy karkas skutkuje mniejszym przegrzewaniem się gumy podczas eksploatacji opony, co z kolei wydłuża jej żywotność.

Zalety opon radialnych:

  • Bardziej elastyczne boki zwiększają komfort kierowcy podczas jazdy,
  • Niskie opory toczenia zmniejszają zużycie paliwa,
  • Bardziej odporne na uszkodzenia klocki bieżnika lepiej chronią karkas opony radialnej, zapewniając większą trwałość i niezawodność,
  • Usztywniające opasanie bardziej równomiernie rozkłada nacisk opony na podłoże. Radialna konstrukcja opony zapewnia większą powierzchnię kontaktu opony z podłożem, dzięki czemu w mniejszym stopniu ugniata glebę,
  • Klocki bieżnika opony radialne zapewniają większą trakcję, która zapewnia większa produktywność w polu.

Przedstawianą oponę można zamontować na następujące szerokości felg:

  • szerokość zalecana: AG20.00;
  • szerokości dopuszczalne: AG20.00 (H2);

Poprawny dobór ogumienia do wymagań sprzętu, gdzie zostanie ono zamontowane pozwala uzyskać lepszą trakcję, zmniejszy poziom ugniatania gleby, a także znacząco obniży poziom zużycia oleju napędowego w ciągniku lub maszynie.

Opona posiada oznaczenie TL Tubeless, czyli jest oponą bezdętkową. Do opon bezdętkowych możemy także zastosować dętki.

VF = Very High Flexion - karkas o dużym ugięciu - 40% większa nośność przy tym samym ciśnieniu.

Maksymalne obciążenie opony:

Maksymalne obciążenie jakie może przenieść opona podczas jazdy z najwyższą dopuszczalną prędkością, czyli indeks nośności to 174 (6700 KG). Tabela indeksów nośności. Najwyższa dopuszczalna prędkość z jaka można użytkować oponę, czyli indeks prędkości wynosi D (65 km/h). Tabela indeksów prędkości.

Dlaczego CargoXbib High Flotation?

Model CargoXbib High Flotation został oparty na karkasie Michelin Ultraflex, którego wytrzymałość jest bezkonkurencyjna. Opona jest kompatybilna z centralnym systemem pompowania, posiada znakomitą przyczepność na drogach utwardzonych oraz małe opory toczenia. Jest zaopatrzona w solidny niekierunkowy bieżnik, który zapewnia równomierne zużycie opony, co więcej jego innowacyjna rzeźba pozwala na bardzo efektywne samoczyszczenie się opony i mniejsze zabrudzenia drogi. Model ten można użytkować z bardzo niskim ciśnieniem dla maksymalnej ochrony gleby. Dodatkowo kształt klocków, płaskie czoło i większy obszar kontaktu z podłożem sprawia, że rozkład nacisku na podłoże jest równomierny, co za tym idzie, koleiny są płytsze a uszkodzenia gleby mniejsze. W CargoXbib istnieje możliwość odwrócenia opony na obręczy dla optymalizacji trwałości.

Ogumienie prezentowane w ofercie są produktami pełnowartościowymi spełniającymi normy PN-C-94300-7 z 1997 roku i nie są starsze niż 36 miesięcy od daty produkcji. Produkt jest objęty gwarancją firmy Michelin.

Bezdętkowa opona rolnicza VF 650/55R26.5 Michelin CargoXbib High Flotation 174D TL

 

Rozmiar opony:

Szerokość: 650 mm

Profil: 55 mm

Średnica felgi: 26.5 cala

 

Wymiary katalogowe podane przez producenta*:

Szerokość: 657 mm

Średnica zewnętrzna: 1402 mm

Obwód toczny: 4131 mm

Głębokość bieżnika: 18 mm

*Podane powyżej wymiary są wymiarami katalogowymi podawanymi przez producenta opon i mogą różnić się z rzeczywistymi o +/- 5%. Podana szerokość opon jest to odległość skrajnych krawędzi napompowanej opony. Nie jest to szerokość samego bieżnika!!! Powyższe wymiary podawane są poglądowo i nie mogą być podstawą reklamacji.

 

Obciążenie maksymalne:

Indeks nośności: 174 (6700 KG) 

Indeks prędkości: D (65 km/h)

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie