Wczytuję dane...

WIERTARKI KOLUMNOWE WIERTNICE

Wiertarki kolumnowe, czyli postaw na ponadprzeciętną precyzję i komfort pracy

W sytuacji, kiedy zależy nam na wysokiej precyzji i dokładności nawiercania bądź obróbki różnego rodzaju elementów, warto rozważyć zakup wiertarki kolumnowej, zwanej także stołową. Tego typu specjalistyczne urządzenia stacjonarne, doskonale sprawdzą się zarówno podczas prac w przydomowym warsztacie, jak też w trakcie komercyjnego, przemysłowego użytkowania. Profesjonalne wiertarki kolumnowe nadają się do bardzo dokładnego wiercenia m. in. w metalu, drewnie czy tworzywach sztucznych.

Specyfika budowy i konstrukcja stołowych wiertarek, umożliwia idealnie prostopadły przewiert, nawet przez kilka pojedynczych elementów, jak również obróbkę pod dowolnym kątem natarcia wiertła bądź inne końcówki. Za sprawą rozwiązań, jakie oferuje nam tego rodzaju sprzęt, można tworzyć otwory o określonej głębokości i przy zachowaniu doskonałej powtarzalności. Wiertarki kolumnowe, dzięki specjalnym stopom magnetycznym i mocowaniom - charakteryzują się dużą stabilnością, co w efekcie przekłada się na wysoki komfort pracy i odpowiednią jakość obróbki. W porównaniu z tradycyjnymi, ręcznymi modelami wiertarek, stacjonarne urządzenia do nawiercania cechują się z reguły także lepszymi parametrami technicznymi, w tym wyższą mocą. Zazwyczaj pozbawione są one funkcji udaru, jednak w zamian dysponują płynną regulacją obrotów (prędkości) czy ich kierunku. Umożliwiają też zastosowanie różnych końcówek, przez co mogą np. sprawnie nagwintować metalowy element albo wywiercić otwór o pożądanej średnicy (otwornica, wiertło trepanacyjne).

Oferta sprzedażowa w zakresie wiertarek stołowych jest bardzo zróżnicowana, dlatego z pewnością każdy znajdzie sprzęt, odpowiadający jego oczekiwaniom i potrzebom. Wiertarki różnią się od siebie mocą, gabarytami, rozstawami czy przeznaczeniem. Warto zwrócić uwagę na wachlarz średnicy wierteł, jakie można wykorzystać w konkretnym modelu oraz odległość od osi wiercenia do kolumny, która determinuje wielkość przedmiotów, w jakich można wiercić. Podczas pracy urządzenia, specjalne stopy kolumnowych wiertarek działają jak elektromagnes i nie potrzebują do tego żadnego dodatkowego zasilania.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów