Wczytuję dane...

PIŁY ŁAŃCUCHOWE

Profesjonalne piły łańcuchowe do użytku przydomowego oraz przemysłowego

Piła łańcuchowa to urządzenie, jakie z pewnością przyda się każdemu właścicielowi ogrodu, gospodarstwa rolnego, domku letniskowego, firmy zajmującej się przetwórstwem drewna czy przedsiębiorstwa trudniącego się pielęgnacją terenów zielonych. Profesjonalna łańcuchowa pilarka spalinowa doskonale nadaje się do przycinania większych gałęzi oraz krzaków, ścinania drzew, z powodzeniem sprawdzi się podczas cięcia drewna do kominka, pieca lub na ognisko, pozwala na sprawną obróbkę drewnianych elementów podczas wielu zróżnicowanych prac. Dobra piła łańcuchowa usprawnia i przyspiesza cięcie drewna, sprawia, że praca jest bardziej komfortowa i wygodna, a sama obróbka jest bardziej dokładna i precyzyjna.

Decyzja o zakupie konkretnego modelu powinna zostać poprzedzona analizą potrzeb i docelowego przeznaczenia pilarki, aby w konsekwencji dokonać odpowiedniego wyboru sprzętu. Istotnym parametrem tego specjalistycznego urządzenia, do jakich zalicza się wysokiej klasy piła łańcuchowa, jest moc silnika oraz prędkość obrotowa. Bardzo ważną funkcją jest także funkcja automatycznego hamowania, stopująca pracę łańcucha w sytuacji tzw. podbicia. Odpowiedniej jakości spalinowa pilarka powinna również wyposażona być w zintegrowany system smarowania łańcucha. Konstrukcja piły, jak i samej jej obudowy musi być odporna i wytrzymała na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, jakie mogłyby spowodować uderzające w sprzęt kawałki obrabianego drewna. Godnymi polecenia pilarkami łańcuchowymi, odzwierciedlającymi bardzo dobrą relację jakości do ceny, są maszyny spod marki Graphite.

W ramach szerokiego asortymentu dodatkowych atrybutów i narzędzi, jakie przydatne będą dla wszystkich posiadaczy pilarek łańcuchowych, wymienić można np. prowadniki pilnika oraz same pilniki, które przydadzą się do ostrzenia. W ofercie znajduje się ponadto wiele rodzajów łańcuchów tnących o różnej długości, jakie pasują do większości najpopularniejszych modeli pilarek spalinowych i elektrycznych, jak również prowadnice. Bardziej wprawni majsterkowicze lub też fachowcy serwisujący osprzęt do pił, z pewnością zainteresują się też specjalną praską do roznitowywania oraz nitownicą do łańcuchów pilarek.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów