Wczytuję dane...

ŚRUBY

Śruby

Śruby to podstawowy asortyment, w który musi być wyposażony zarówno domowy, jak i profesjonalny warsztat budowlany lub remontowy. Przydadzą się nawet przy najprostszych czynnościach, takich jak wieszanie półek czy tablic ściennych. W sklepie mpm-24 posiadamy bogaty wybór różnego rodzaju śrub, wśród których na pewno znajdziesz te, których potrzebujesz.

Jakie śruby znajdziesz w naszym sklepie?

W zależności od wykonywanej pracy możesz potrzebować bardzo różnych śrub. Różnią się one przede wszystkim długością, ale można wśród nich wyróżnić również odmienne kształty. W naszej ofercie posiadamy śruby z łbem sześciokątnym, z łbem grzybkowym lub z łbem stożkowym. Znajdziesz u nas również zestawy śrub z odpowiednimi podkładkami i nakrętkami.

Śruby z łbem sześciokątnym to najbardziej uniwersalny asortyment konieczny niemal przy każdej pracy remontowej. Pozwala łączyć elementy w sposób ruchomy bądź nieruchomy. Ważne jest, aby stosować jedynie najwyższej jakości materiały, gdyż ten drobny element jest wrażliwy na działania warunków środowiska.

Śruby z łbem grzybkowym służą do mocowania konstrukcji drewnianych. Ze względu na stosunkowo dużą delikatność tego rodzaju materiału, wymagają użycia podkładki oraz nakrętki. Specjalny kształt łba umożliwia wbicie śruby młotkiem w przygotowany otwór. W tego rodzaju śrubach pod łbem znajduje się specyficzne podsadzenie, które zakotwicza element i zapobiega jego odkręceniu lub poluzowaniu. 

Śruby z łbem stożkowym służą najczęściej do mocowania mniejszych lub bardziej delikatnych materiałów. Wymagają użycia śrubokrętu krzyżowego bądź prostego o odpowiednim rozmiarze.

Materiał ma znaczenie

Śruby są wyjątkowo narażone na działanie czynników takich jak wilgoć, dostająca się w niewielkie szpary bądź zagłębienia. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać śruby wykonane z odpornych materiałów. Oferowane przez nas produkty wykonane zostały z wytrzymałej stali węglowej. Dla dodatkowej ochrony część z nich została pokryta warstwą cynku, chroniącą przed rdzewieniem.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów