Wczytuję dane...

ROLNICZE

Odpowiednie wyposażenie własnych maszyn rolniczych to sprawa kluczowa, jeśli mają zapewniać rolnikom bezpieczeństwo. W maszynach nie może zabraknąć wysokiej jakości opon, które powinno się prawidłowo zamontować i następnie swobodnie z nich korzystać, podczas wykonywania kolejnych prac rolniczych. Proponowane opony rolnicze dostarczane są przez różnorakich producentów, m.in. Trelleborg, Michelin, Kleber, Taurus, Petlas, Kabat czy też BKT. Każdy jest w stanie wybrać dla siebie odpowiedni rozmiar opon, do posiadanego sprzętu.

Opony zawsze dobieramy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa ( kodeks drogowy itd) i zaleceniami producenta sprzętu np: rozmiar opon, indeksy prędkości i nośności, konstrukcja diagonalana lub radialna). Bardzo ważnym aspektem przy wyborze opon jakim należy się kierować są warunki terenowe lub drogowe w jakich dana opona ma pracować,

W przypadku zmiany specyfikacji opon np zmiana na wąskie koła do tzw międzyrzędzi lub odwrotnie należy się upewnić czy dane rozwiązania są zgodne z warunkami użytkowania lub zaleceniami producenta ciągnika lub maszyny.  

Opona do traktora - gwarancja pełnej wydajności

Dostarczane opony są w pełni wydajne, zaspokajając tym samym oczekiwania poszczególnych klientów. Do opon dołączane są także różnego rodzaju felgi oraz dętki. To właśnie dzięki nim można stworzyć całą kompozycję i idealnie wyposażyć swoją maszynę. Opona do traktora powinna posiadać idealną średnicę oraz szerokość, aby podczas wykonywania prac nie dochodziło do żadnych usterek oraz awarii. Produkty posiadają różne konstrukcje, zależnie od tego, czego oczekuje od nich klient. Podstawowy podział konstrukcyjny to opony radialne i diagonalne 

Opony rolnicze - tanie czy solidnie wykonane

Dzięki proponowanym oponom rolniczym można idealnie wyposażyć swoją maszynę. Zainteresowani mogą nabyć produkty nie tylko przystosowane do zastosowania w traktorach, ale też w kombajnach, sieczkarniach samojezdnych, przyczepach, opryskiwaczach, rozsiewaczach, ładowarkach teleskopowych i wielu innych maszynach, zgodnie z tym, jakie w swoim asortymencie posiadają poszczególni rolnicy. Najważniejszymi atutami opon rolniczych powinno być wysoka nośność dostosowana do potrzeb, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, zminimalizowany do minimum poślizg w pracach polowych. Zazwyczaj na  ciągnikach spędza się w ciągu dnia wiele godzin a co za tym idzie opony powinny utrzymywać jak najwyższy komfort jazdy. Rolnik powinien mieć więc pewność, że po drodze nie stanie się mu nic złego i będzie mógł się skupić jedynie na zaplanowanych przez siebie pracach. 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów