Garaż to wyjątkowe miejsce. Jest przestrzenią, w której można zadbać o samochód, dokonywać własnych przeglądów, odkurzać tapicerkę czy wykonywać drobne prace związane z autem czy rowerem. Co każdy posiadać samochodu powinien mieć w swoim garażu i w jaki sposób zarządzać nawet małą przestrzenią?

Niezbędne przyrządy i akcesoria do Twojego garażu

Do podstawowych przedmiotów, które warto mieć w swoim garażu należą środki czyszczące. Czasem trzeba szybko coś wytrzeć czy umyć, dlatego najlepiej sprawdzą się produkty w sprayu. Ponadto warto mieć także odmrażacz, a także zapas płynu do spryskiwaczy. Do tego dobrze będzie zaopatrzyć się w ręczniki papierowe oraz gąbkę. Poza środkami czyszczącymi, konserwującymi oraz smarami należy zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia. Należą do nich wkrętaki z różnorodnymi końcówkami, śrubokręty – będą pomocne w pracach w garażu, ale także w domu. Warto wyposażyć się również w klucze, gwoździe, śrubki. W żadnym garażu nie może zabraknąć także młotka oraz gwoździ. Dla osób, które lubią majsterkować zarówno w garażu, jak i domu polecamy zakup wkrętarki, która znacznie usprawni wiele działań. Miarka jest kolejnym akcesorium, bez którego nie wyobrażamy sobie żadnego garażu. Dobrym rozwiązaniem będzie także zakup odkurzacza – może być to standardowy duży odkurzacz z wieloma nakładkami, albo też małe podręczne urządzenie przeznaczone do czyszczenia trudnodostępnych powierzchni. Szczególnie przydatny, przede wszystkim w awaryjnych sytuacjach okaże się również kompresor. Niezbędne akcesoria i narzędzia kupisz w naszym sklepie internetowym.

Jak zadbać o porządek w garażu?

Śrubki, klucze, nożyki, różnego rodzaju płyny… tak wiele różnorodnych przedmiotów, a tak mało miejsca? Poznaj sprawdzone sposoby na sortowanie i przechowywanie. Narzędzia często można kupić w etui  czy skrzynkach. Warto jednak dokupić osobno większą skrzynkę, w której jest wiele przegródek. W ten sposób posortujesz akcesoria i mniejsze narzędzia. Możesz także wykorzystać ścianę i wywiercić w niej chwytaki, na nich powiesisz klucze i wszystkie akcesoria posiadające dziurkę – w ten sposób będziesz mieć wszystkie narzędzia pod ręką. W poziomie od ściany, na której znajdą się wiszące narzędzia, warto zamontować blat. Dobrze będzie także zadbać o jego naświetlenie. To na nim możesz dokonywać większych i drobnych prac bez gubienia śrubek i innych części. Jeśli w Twoim garażu jest mało miejsca, to polecamy zamontowanie górnych półek lub szafek, na nich umieścisz pojemniki, w których znajdą się posortowane narzędzia i akcesoria.