• Kategorie
  • Szukaj
  • Opony do Quadów

Szukasz ogumienia do swojego quada? Zobacz naszą kategorię opony do quadów i dobierz model do swojej maszyny! Pełna oferta jest dostępna poniżej:

Opony do Quadów dla każdego

Dynamiczna jazda quadem potrafi zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonego kierowcę. Właśnie z tego powodu warto zadbać o odpowiednie opony, które wytrzymają trudne warunki terenowe i pozwolą poczuć się bezpiecznie niezależnie od poziomu skomplikowania trasy. W naszym sklepie mpm-24 posiadamy opony renomowanych marek, które stawiają na jakość, wysoki komfort, przyczepność i dobrą amortyzację. W końcu jazda quadem powinna być czystą przyjemnością.

Najlepsze opony do quada – jakie wybrać?

Opony do quadów powinny być dobrane przede wszystkim pod kątem rodzaju pojazdu. Wyróżnić możemy:

  • Quady sportowe – używane są najczęściej na twardych i równych nawierzchniach. Potrzebują opon z płytszym bieżnikiem, co gwarantuje im lepszą przyczepność, a Tobie osiąganie wyższych prędkości.

  • Quady do jazdy terenowej – zaprojektowane z myślą o górach, trudnych terenach i piaszczystych wydmach potrzebują opon z bardzo głębokim bieżniku. Tylko w ten sposób mogą poruszać się po błotnistych i nierównych terenach.

  • Quady użytkowe – wykorzystywane głównie w leśnictwie, rolnictwie oraz na budowach. Wymagające i specyficzne warunki pracy wymagają od nich opon z głębokim bieżnikiem, aby zapewnić im dobrą przyczepność podczas różnych i zmiennych warunków atmosferycznych.

Rozmiar opony ma znaczenie

Zmiana rozmiaru opony w quadzie może wpłynąć na prędkość pojazdu, jego zachowanie na jezdni i przyczepność, a co za tym idzie na komfort i przyjemność z jazdy. Dlatego zanim wymienisz opony w quadzie, sprawdź specyfikację swojego pojazdu i dowiedz się, jaki rozmiar opon zaleca producent pojazdu. W ten sposób unikniesz problemów i zyskasz pewność, że Twój wybór padł na odpowiedni model opon.

Opony do quadów – stabilność, wytrzymałość i przyczepność

Jazda quadem potrafi podnieść poziom adrenaliny i spowodować, że serce zabije szybciej. Ekstremalne jazdy powinny być przede wszystkim bezpieczne. Wybieraj opony, które znają zasady BHP – postaw na jakość i szukaj modeli, które charakteryzują się dobrą przyczepnością oraz mają wzmocnione ścianki boczne. To zagwarantuje Ci ochronę przed przebiciem i zapewni większe bezpieczeństwo.

Sprawdź inne opony, dętki, felgi dostępne w naszym sklepie i znajdź odpowiednie dla Twojego pojazdu.