• Kategorie
  • Szukaj
  • Motocyklowe

Szukasz idealnych opon motocyklowych, które zapewnią Ci bezpieczeństwo, komfort i doskonałą przyczepność? Sprawdź naszą szeroką ofertę opon dostosowanych do różnych stylów jazdy i warunków drogowych. Oferujemy opony off-road i szosowe, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających motocyklistów. 

Rodzaje opon motocyklowych

Opony szosowe

Ten rodzaj opon jest zdecydowanie najpopularniejszy wśród fanów jednośladów. Stworzono je z myślą o codziennej rekreacyjnej jeździe. Charakteryzują się dobrą przyczepnością, również w deszczu, oraz zapewniają płynną, komfortową jazdę po drogach asfaltowych

Motocyklowe opony turystyczne

Opony turystyczne łączą wytrzymałość z komfortem jazdy na długich dystansach. Charakteryzują się trwałością, dobrą przyczepnością w różnych warunkach pogodowych oraz niskim poziomem hałasu. Doskonałe na długie trasy, zarówno na autostradach, jak i krętych drogach wiejskich. Nadają się także perfekcyjnie do codziennej rekreacyjnej jazdy motocyklem.

Opony off-road do motocykli

Jeśli jesteś fanem jazdy w trudnych warunkach i nie boisz się błota, to wyposaż swój motocykl w opony off-roadowe. To ogumienie powstało po to, żeby dawać radość z dzikiej jazdy po bezdrożach, albo umożliwić dotarcie nawet do najtrudniej dostępnych miejsc. Mają one głębszy bieżnik, a ich konstrukcja jest bardziej wytrzymała, żeby nie zawieść motocyklisty w żadnej sytuacji.

Zimowe opony motocyklowe

Opony zimowe do motocykli są specjalnie zaprojektowane, aby zapewniać doskonałą przyczepność i kontrolę w trudnych warunkach zimowych, czyli w śniegu, lodzie i ogólnie mówiąc w niskich temperaturach. Wykonano je z miękkiej mieszanki gumy i wyposażono w specjalnie wyprofilowane bieżniki. Opony zimowe gwarantują bezpieczną jazdę nawet w najtrudniejszych, zimowych warunkach pogodowych.

Opony motocyklowe leżakowane

Te opony były przechowywane przez dłuższy czas, ale najpewniej nadal zachowują swoje właściwości użytkowe. Zwykle są dostępne w dość atrakcyjnych cenach, jednak przed zakupem warto upewnić się, że były prawidłowo przechowywane i guma nie sparciała, a same opony nie uległy uszkodzeniu ze starości. W ten sposób zapewnisz sobie bezpieczną i komfortową jazdę.

Jak przechowywać opony motocyklowe?

Wszystkie opony, tyczy się to także motocyklowych, należy przechowywać w pomieszczeniach zamkniętych. Powinny one być dobrze wentylowane, tak aby nie dopuścić do pojawienia się dużej ilości wilgoci. Najlepsza temperatura do przechowywania opon to około 15-25 stopni Celsjusza

Powinno się także unikać przechowywania opon w pobliżu substancji żrących oraz w pomieszczeniach oświetlanych lampami rtęciowymi – wytwarzają one ozon, który przyspiesza starzenie się gumy. Z podobnego powodu najlepiej jest uniemożliwić dostęp światła słonecznego do pomieszczenia, w którym składujemy opony.

Jeśli opony muszą leżeć jedna na drugiej, to najlepiej jest je co kilka tygodni zamieniać miejscami. Podobnie zresztą należy robić jeśli długo garażujemy samochód lub motocykl – najlepiej jest regularnie przestawiać go tak, żeby koła mogły się lekko obrócić. W ten sposób unikniemy odkształceń materiału, które byłyby groźne przy dalszej eksploatacji ogumienia. Z tego powodu, najlepiej jest przechowywać opony na specjalnie do tego celu stworzonych stojakach.

Ile wytrzymują opony motocyklowe?

Żywotność opon w motocyklu jest ściśle zależna między innymi od twojego stylu jazdy, ale także od mocy motocykla, jakości opon oraz rodzaju nawierzchni, po której najczęściej jeździsz. Z reguły przyjmuje się, że przeciętne opony wytrzymują między 12, a 15 tysięcy kilometrów. Standardem jest także wymiana opon co 10 lat, z uwagi na zmęczenie materiału, który przez ten czas zdąży się już mocno zdegenerować. 

Niezależnie od tego w jaki sposób eksploatujesz opony, to powinno się je wymieniać zawsze wtedy, gdy bieżnik będzie płytszy niż 1,6 milimetra lub wiek ogumienia przekroczy 10 lat. Datę produkcji opony można znaleźć na jej boku obok symbolu DOT.

Najlepsze opony motocyklowe

To jakie opony powinieneś wybrać zależy oczywiście od twojego stylu jazdy oraz motocykla jaki posiadasz. Spróbujemy jednak zaproponować najlepsze rozwiązania w zależności od najpopularniejszych potrzeb motocyklistów.

Do jazdy rekreacyjnej

Jeśli używasz motocykla jedynie do przejażdżki raz na jakiś czas, lub lubujesz się w lokalnych wycieczkach motocyklowych ze znajomymi – polecamy Ci opony szosowe takie jak Journey P227. Zapewni Ci ona najwyższy komfort jazdy oraz doskonałą przyczepność w warunkach letnich oraz deszczowych. Dzięki niej, twoje przejażdżki będą czystą przyjemnością i będziesz mógł napawać się prawdziwym płynięciem po asfalcie.

Dla motocyklisty terenowego

Prawdziwy fan ekstremalnych wrażeń potrzebuje ekstremalnego sprzętu. Dlatego najlepiej wybierz opony Journey P2001. Ich diagonalna konstrukcja zapewnia wyjątkową wytrzymałość nawet podczas jazdy po najtrudniejszych nawierzchniach. Posiadają także specjalnie wyprofilowany, głęboki bieżnik, który pozwoli z łatwością wyjechać z błota i poprawi osiągi w grząskim terenie. Dzięki naszym oponom przyjemność z jazdy poczujesz nawet na końcu świata.

Dla motocyklisty turysty

Długie wycieczki motocyklowe to twoje ulubione zajęcie? A może to twoje największe marzenie i planujesz podróż od dłuższego czasu? Mamy dla ciebie idealne rozwiązanie – opony Journey P211. Podobnie jak nasze propozycje dla fanów off-roadu, mają one konstrukcję diagonalną. Dzięki temu są niezwykle wytrzymałe i nie zawiodą nawet na najdłuższych trasach. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać motocykliście jak największy komfort i bezpieczeństwo. Charakteryzuje je doskonała przyczepność i wysoki komfort jazdy, dzięki dobremu tłumieniu nierówności.