• Kategorie
  • Szukaj
  • Generatory prądu i agregaty prądotwórcze

Szukasz sprzętu, który pozwoli Ci utrzymać stały dopływ prądu podczas prac budowlanych i wykończeniowych? Zobacz agregaty prądotwórcze z naszej oferty i zamów odpowiedni model już dziś. Kompletną ofertę agregatów znajdziesz poniżej:

Czym jest agregat prądotwórczy?

Agregaty prądotwórcze to urządzenia które zamieniają energię kinetyczną wytwarzaną przez silnik spalinowy na energię elektryczną. Znakomicie sprawdzają się w miejscach w których nie ma dostępu do prądu jak i w sytuacjach gdy przerwa w dostawach prądu mogłaby spowodować duże straty na przykład przez wyłączenie chłodziarek. Przy wyborze odpowiedniego modelu należy kierować się przede wszystkim mocą jakiej będą potrzebowały urządzenia które mamy zamiar do niego podłączyć.

 

Od momentu rozpoczęcia działalności naszego sklepu internetowego MPM-24 dokładamy wszelkich starań, by w naszym asortymencie odpowiednie urządzenia dla siebie mogli znaleźć zarówno specjaliści pracujący w profesjonalnych zakładach i warsztatach, jak również domowi majsterkowicze-amatorzy. Do urządzeń, które przydają się i jednym, i drugim należą między innymi generatory prądotwórcze. Bardzo często są one niezbędne nie tylko na placach budowy, ale także w użytku domowym.

Duże i małe agregaty prądotwórcze – czym są?

Generatory prądotwórcze to urządzenia elektroenergetyczne, które stanowią samodzielne źródło prądu. Zarówno duże, jak i małe agregaty prądotwórcze składają się z trzech elementów, będących w zasadzie trzema niezależnymi urządzeniami – prądnicy, falownika oraz silnika spalinowego, będącego najważniejszą częścią. W generatorach prądotwórczych wykorzystuje się najczęściej silniki benzynowe czterosuwowe, które gwarantują wydajną, stabilną i bezproblemową pracę. Dużą popularnością cieszą się również silniki diesla, które ceni się za oszczędność i wytrzymałość – jednak mogą one sprawiać nieco problemów podczas użytkowania w niższych temperaturach.

Jak działa duży i mały agregat prądotwórczy? Podstawą jest oczywiście silnik spalinowy, który dostarcza energię. Na prądnicy ruch obrotowy silnika zamieniany jest w energię elektryczną. Ta z kolei dostaje się do falownika, zamieniającego energię elektryczną w tradycyjny prąd.

Zastosowanie – ciche agregaty prądotwórcze do domu i na budowę

Gdzie stosuje się generatory prądotwórcze? W gruncie rzeczy można powiedzieć, że wszędzie tam, gdzie potrzebujemy prądu, a nie dysponujemy dostępem do instalacji elektrycznej. Może to być zarówno plac budowy, jak również działka wypoczynkowa czy dom – zwłaszcza w sytuacji, gdy przewidujemy ewentualność zwiększenia zapotrzebowania na energię elektryczną.

Przenośne, małe agregaty prądotwórcze przydadzą się z pewnością także w domku letniskowym, pozbawionym dostępu do prądu, a także w użytku domowym – na przykład wtedy, gdy potrzebujemy awaryjnie prądu do zasilenia lampy, wiertarki lub innego niewielkiego elektronarzędzia. Duże, zaawansowane agregaty prądotwórcze na budowę znajdą natomiast zastosowanie między innymi na terenach budowy czy podczas organizowania imprez plenerowych – rozgrywek sportowych, koncertów i festiwali czy festynów, zwłaszcza położonych na naturalnych terenach, gdzie dostęp do energii elektrycznej jest utrudniony.

Generatory przenośne i agregatory prądotwórcze na budowę w sklepie MPM-24.pl

W naszym sklepie internetowym z narzędziami dla profesjonalistów można znaleźć szeroki wybór generatorów przenośnych i agregatorów prądotwórczych na budowę czy imprezy plenerowe. Naszym klientom oferujemy między innymi proste, małe agregaty prądotwórcze do domu, które można kupić już za nieco ponad 500 złotych, jak również zaawansowane generatory do profesjonalnego użytkowania, za które trzeba zapłacić nawet ponad 5000 złotych. Jednak niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujesz, masz pewność, że wybierasz najwyższą jakość. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym MPM-24.pl!