• Kategorie
  • Szukaj
  • Papiery, krążki i taśmy ścierne

W tej kategorii zebraliśmy wszystkie materiały ścierne w formie papierów, taśm i krążków. Poniżej znajdziesz pełną ofertę, podzieloną na odpowiednie podkategorie:

Wysokiej jakości papiery, krążki i taśmy ścierne są popularnymi narzędziami do wygładzania powierzchni, szlifowania i kształtowania nierównych nawierzchni. Dzięki swoim właściwościom pozwalają na precyzyjną pracę, a ich wszechstronne zastosowanie sprawia, że wykorzystywane są w warsztatach stolarskich, samochodowych czy podczas prac budowlanych. Są również nieodłącznym elementem przemysłu jubilerskiego, gdzie służą do polerowania i ostatecznego wykańczania biżuterii.

Papier ścierny jako uniwersalne rozwiązanie do domu i warsztatu

Postaw na wysokiej jakości papier ścierny, który dostępny jest w wielu wariantach. Nasz sklep oferuje papier ścierny w arkuszach, papier ścierny w rolkach, krążki ścierne oraz trójkąty ścierne, dyski polerskie. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu świetnie nadaje się do wygładzania powierzchni drewnianych, ścian oraz sufitów. Oprócz tego służy do czyszczenia i polerowania metalowych powierzchni, co stanowi nieodłączny element pracy każdego spawacza. Papier ścierny jest popularnym narzędziem pracy również w rzeźbiarstwie i modelarstwie, gdzie przydaje się przy projektach artystycznych do wygładzania i kształtowania form.

Szerokie zastosowanie siatki ściernej

Alternatywą dla papieru ściernego jest siatka ścierna, którą cechuje większa wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia. Jej znakiem rozpoznawczym jest duża elastyczność, która pozwala jej lepiej przylegać do powierzchni. Dzięki temu doskonale sprawdza się w projektach, gdzie szczególnie istotna jest precyzja, np. w ręcznym rzemiośle. Dzięki otwartej strukturze siatka nie zapycha się pyłem, co sprawia, że jest idealna do szlifowania suchego tynku.

Przydatne akcesoria do mocowania papierów ściernych

W Twoim domu lub warsztacie nie może zabraknąć rzepów i tarcz do mocowania papierów ściernych. Dzięki systemowi na rzep możesz łatwo i szybko wymienić papier ścierny. To opcja szczególna przydatna, gdy potrzebujesz różnych ziarnistości papieru do jednego projektu. Poza tym tarcze są niezwykle uniwersalne, gdyż są kompatybilne z różnymi rodzajami i rozmiarami form ściernych.