• Kategorie
  • Szukaj
  • Młotki ślusarskie

Młotki ślusarskie, inaczej zwane młotkami warsztatowymi, są najczęściej odlane ze stali narzędziowej, nierzadko z domieszką manganu i krzemu, które wzbogacają naturalną twardość stali. Młotek ślusarski ma specyficzną konstrukcję - z jednej strony jest całkowicie płaski, co ułatwia wbijanie gwoździ i codzienne prace. Z drugiej natomiast, góra i dół są nieco ścięte, co ułatwia punktowe, ale za to mocniejsze uderzenia. Najczęściej spotykane są młotki ślusarskie o masie w przedziale od 100g do 10kg. Pełna oferta naszych młotów ślusarskich poniżej:

Do czego służy młotek ślusarski?

Młotek ślusarski, czyli mówiąc inaczej warsztatowy, to najbardziej uniwersalny model młotka. Może służyć do różnego rodzaju prac - wbijania gwoździ, punktowego dobijania elementów i prac wymagających użycia większej ilości siły. Przyda się w przydomowym warsztacie lub garażu, ale również przy pracy profesjonalistów.

Jakie warianty młotków warsztatowych macie w ofercie?

Wybór jest bardzo duży! Od najmniejszych młotków o wadze 100 gramów, aż po ciężkie 10 kilogramowe młoty ślusarskie do specjalnych zadań. W ofercie posiadamy każdy model mieszczący się w tym przedziale wagowym. Konstrukcyjnie, znajdziesz u nas modele ślusarskie z trzonkami z drewna oraz z włókna, a także modele monoblokowe.

Ile kosztuje młotek warsztatowy?

Najtańszy, 100 gramowy młotek ślusarski kupisz u nas już poniżej 6 złotych! Oczywiście, cięższe i większe warianty będą odpowiednio droższe, ale oferta jest na tyle bogata, że na pewno każdy znajdzie model, którego szukasz. Ważne jest, do czego dany model ma być wykorzystywany - pomożemy dobrać odpowiedni wariant!

Jakich producentów młotków ślusarskich u Was znajdę?

Z młotkami ślusarskimi, jest jak z każdym innym narzędziem warsztatowym - ważna jest jakość wykonania, precyzja i rodzaj użytych materiałów. Stawiamy na sprawdzonych i popularnych producentów NEO, Stanley, Top Tools, Vorel, Yato, czy Topex.

Czy młotki ślusarskie będą dobre do delikatnych prac?

Niekoniecznie, do delikatnych prac wykończeniowych i dobijania takich elementów jak panele, pustaki, lub wszystko, co może ulec uszkodzeniu od uderzeń, zalecamy gumowe młotki! Nie warto ryzykować uszkodzenia delikatnych elementów, dlatego zalecamy zawsze dobierać narzędzia odpowiednio, do ich przeznaczenia i prac, do jakich mają zostać użyte.

Gdzie znajdę trzonek do młotka ślusarskiego?

Bez obaw! Mamy od tego osobną kategorię! Zobacz nasze trzonki i kliny do młotków ślusarskich i wybierz model dla siebie. Jeżeli nie masz pewności czego potrzebujesz, chętnie pomożemy w odpowiednim doborze trzonka!