• Kategorie
  • Szukaj
  • Dętki i ochraniacze

DĘTKI I OCHRANIACZE

Dętki rowerowe podstawą udanej jazdy

Przed rozpoczęciem przemierzania szos na rowerze warto zadbać o odpowiednie wyposażenie. Dętki rowerowe i ochraniacze są niezbędnymi elementami koła rowerowego. Aby uniknąć niechcianych przygód w trakcie jazdy, wybierajmy tylko produkty renomowanych producentów. Zapoznaj się z szerokim asortymentem dla każdego typu roweru.

 

Dętki rowerowe

Dętka jest częścią roweru znajdującą się pomiędzy oponą a obręczą. Dla umożliwienia jazdy zostaje napełniana powietrzem z pompki lub kompresora do momentu uzyskania prawidłowego ciśnienia. Jego wartości są bardzo różne, i w zależności od typu koła wynoszą od 1,4 bar dla rowerka dziecięcego do nawet 9 bar w przypadku roweru szosowego. Wykonane są głównie z butylu i to właśnie zawartość tego składnika stanowi o wytrzymałości dętki, która rośnie wprost proporcjonalnie do ilości użytego materiału.

Nasz asortyment zasilany jest przez znanych producentów. Kenda oraz Continental to liderzy na rynku produktów związanych z ogumieniem. Znajdziesz u nas rozmiary standardowe,  pomiędzy 16 a 29 cali, jak również te bardziej niecodzienne, nawet 8 - calowe. Stosujemy wentyle we wszystkich standardach, tj. presta, schrader (samochodowy) oraz dunlop valve (DV). Dzięki temu dobierzesz odpowiedni rodzaj zaworka do posiadanej pompki rowerowej.

Dętki standardowo pakowane są w kartonik. Pozwala to uniknąć ryzyka uszkodzenia w trakcie magazynowania bądź przewozu towaru. Zapewniamy naszym klientom najwyższą jakość produktów oraz szybką realizację zamówienia.

 

Ochraniacze

Ten niepozorny element pozwala mocno zminimalizować ryzyko defektu. Dzięki zastosowaniu fartucha rowerowego na koło oddzielamy nyple (zakończenia szprych) od dętki. Dzięki temu nie uciskają one na gumę, a zatem zapobiegają sytuacji, która zwykle kończy się złapaniem gumy.

Oferujemy min. ochraniacze Kenda, które cechuje bardzo wysoka wytrzymałość i łatwość montażu. Zapoznaj się z ofertą oraz wybierz produkty, które pomogą wyposażyć Twój rower w najwyższej klasy sprzęt i ograniczyć prawdopodobieństwo wystąpienia usterki.