• Kategorie
  • Szukaj
  • Płótno ścierne w rolkach

Płótna ścierne w rolkach to forma płótna ściernego, w której materiał ścierny jest nawinięty na rolkę. Są one szeroko stosowane w różnych branżach, takich jak przemysł metalowy, stolarstwo, remonty czy lakiernictwo. Pełna oferta rolek płótna ściernego dostępna jest poniżej:

Płótna ścierne w rolkach

Płótno ścierne w rolce charakteryzuje się znacznie większą wytrzymałością niż klasyczny papier ścierny, a wspomniana forma rolki sprawia, że znakomicie nadaje się do pracy maszynowej. Jest więc znacznie wydajniejszą formą akcesoriów szlifierskich, niż papier ścierny jako taki.

Płótna ścierne w rolkach są dostępne w różnych gradacjach ziarnistości, co pozwala na dopasowanie narzędzia do konkretnego zadania. Różne gradacje umożliwiają zarówno agresywne usuwanie materiału, jak i delikatniejsze wykańczanie powierzchni.

Ekonomiczne płótna ścierne na rolce

Płótna ścierne w formie rolki są znacznie wydajniejszym rozwiązaniem, niż na przykład płótno ścierne w arkuszu. Można znacznie precyzyjniej dobierać długość płótna do własnych potrzeb i nie ma ryzyka, że rolka nawinięta w całości nagle nam się skończy - jak to bywa z pojedynczymi arkuszami.

Szukasz więcej akcesoriów ściernych? Zobacz papier ścierny, kostki i gąbki ścierne, osełki i kamienie szlifierskie oraz pilniki i tarniki!