• Kategorie
  • Szukaj
  • Kompresory

W ofercie naszego sklepu znajdziesz kompresory olejowe i bezolejowe, samochodowe, pionowe i wiele innych! Wszystkie urządzenia pochodzą od renomowanych producentów. Poniżej znajdziesz całą listę kompresorów i akcesoriów powiązanych. Zobacz i wybierz coś dla siebie!

Czym jest kompresor i do czego służy?

Kompresor to urządzenie dzięki któremu uzyskujemy powietrze pod dużym ciśnieniem. Mają bardzo szerokie zastosowanie zarówno w domu jak i w profesjonalnym warsztacie. Małe przenośne modele kompresorów znakomicie nadają się do zastosowania domowego. Można niemi szybko i bez wysiłku napompować piłkę, materac, opony rowerowe, ponton czy basen ogrodowy.

W warsztacie kompresory służą do czyszczenia, malowania ciśnieniowego a przede wszystkim do obsługi wszelkiego rodzaju urządzeń pneumatycznych.

Jakie kompresory macie w ofercie?

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór kompresorów niemieckiej firmy Scheppach. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na różnice w kompresorach olejowych i bezolejowych. Kompresory olejowe są jak sama nazwa wskazuje smarowane olejem, co daje im znacznie większą trwałość. Są to też z reguły urządzenia znacznie większe, cięższe i o większej mocy. Ich wadą jest jednak to, że drobinki oleju mogą przedostać się do powietrza.

Kompresory bezolejowe nie mają smarowania, przez co znacznie szybciej się zużywają. Są jednak niezbędne jeśli konieczne jest powietrze bez zanieczyszczeń. Każde z rozwiązań ma swoje zalety i wady, dlatego przed wyborem, warto przemyśleć do czego sprzęt będzie używany.

Oprócz tego oferujemy również szereg kompresorów samochodowych oraz mobilnych a także modele zasilane 24V oraz 40V. W sklepie znajdziesz także akcesoria dodatkowe jak chociażby pistolety do kompresorów.