• Kategorie
  • Szukaj
  • Narzędzia rowerowe

Aby utrzymać rower w dobrym stanie i móc samodzielnie dokonywać drobnych napraw, każdy kolarz powinien mieć w domu podstawowy zestaw narzędzi rowerowych. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór profesjonalnych narzędzi rowerowych takich jak łyżki do opon czy zestawy naprawcze.

Sprzęt niezbędny każdemu rowerzyście – podstawowe narzędzia rowerowe

Temat narzędzi rowerowych i ogólnie samodzielnej naprawy roweru wydaje się być dość mało popularny, a to błąd! Dbając o rower i regularnie go serwisując możesz przedłużyć jego żywotność wielokrotnie, a samemu zapewnić sobie wygodną, przyjemną i przede wszystkim bezpieczną jazdę

W jakie narzędzia powinien wyposażyć się cyklista? Już odpowiadamy na to pytanie i przedstawiamy listę niezbędnych narzędzi rowerowych dla każdego rowerzysty.

Klucze imbusowe

Klucze imbusowe są niezbędne do dokręcania i luzowania śrub imbusowych, które są powszechnie używane w rowerach. Zestaw kluczy imbusowych powinien zawierać klucze w różnych rozmiarach, od 2 mm do 10 mm. W naszym sklepie posiadamy bardzo szeroki wybór kluczy imbusowych idealnych do roweru w najróżniejszych wymiarach.

Multitool

Multitool to narzędzie wielofunkcyjne, które zawiera wiele różnych narzędzi w jednym. W przypadku multitoola rowerowego są to z reguły różnego rodzaju wkrętaki lub klucze pozwalające na naprawę uszkodzeń lub nieznaczne modyfikacje np. w trakcie rowerowej wycieczki. Są to narzędzia o niewielkich wymiarach znajdujące się często w wygodnym etui tak jak ten multitool rowerowy 11 w 1 NEO Tools.

Stojak serwisowy

Aby wygodnie dokonywać napraw czy też regularnych przeglądów naszego roweru. Warto wyposażyć się w stojak serwisowy. Jest to “gadżet” bardzo przydatny – pozwala znacznie wygodniej, a co za tym idzie szybciej wykonać wszelkie konieczne prace. W naszej ofercie znajduje się nowoczesny stojak serwisowy na rower marki NEO Tools.

Łyżki do opon

Jednym z największych kłopotów rowerzysty jest przebita bądź uszkodzona opona. Niestety sytuacja taka może zdarzać się dość często, gdyż opony rowerowe są dość wrażliwe na uszkodzenia z racji swoich niewielkich rozmiarów. W sytuacji kiedy konieczna będzie wymiana opon najlepiej jest zrobić to samemu, co oszczędzi nam sporo pieniędzy, które trzeba by było zapłacić serwisowi rowerowemu. W tym celu potrzebna nam będzie łyżka do opon, której koszt jest naprawdę niewielki patrząc na to, jak ułatwia ona życie rowerzysty. Z naszej oferty polecamy łyżki do opon MTB marki Continental oraz uniwersalny zestaw łyżek do opon NEO Tools.