• Kategorie
  • Szukaj
  • Opony rowerowe

OPONY ROWEROWE

Zakupienie opony rowerowej to bardzo trudne przedsięwzięcie, zwłaszcza gdy wcześniej nie miało się żadnej styczności z takimi zakupami. Zdecydowanie najważniejsze jest to, aby posiadała ona odpowiednie właściwości do terenu, po którym będzie się jeździło na co dzień. W ofercie sklepu internetowego znajdują się opony 12,14,16,18,20, 24, 26, 27,5 czy też 28-calowe. Wszystko zależne jest od posiadanego modelu roweru, umiejętne dopasowanie opony sprawi, że poruszanie się po trudniejszym terenie nie będzie sprawiało nikomu żadnych problemów. Dzięki takim oponom można zapewnić sobie nie tylko pełną wygodę podróżowania, ale też stuprocentowy spokój.

 

Opona do roweru - odpowiednie przystosowanie do podłoża

Opona do roweru, na którą zdecydują się klienci musi cechować się odpowiednim przystosowaniem do podłoża. W tym celu warto zwrócić uwagę m.in. na jej bieżnik. Klienci mogą zaopatrzyć się w opony przystosowane do podłoża suchego lub też mokrego. Każdy wie najlepiej, w jakich warunkach jeździ mu się na rowerze najlepiej i po jakim terenie będzie się najczęściej poruszał. Miłośnicy agresywnej i bardziej ekstremalnej jazdy powinni zdecydować się na opony przeznaczone do jazdy po leśnych ścieżkach, szutrach oraz kamieniach. Dzięki temu można sobie zapewnić doskonałą przyczepność, praktycznie w każdym terenie.

Istnieje szansa zaopatrzenia się w opony dwukierunkowe, które można założyć zarówno z przodu, jak i z tyłu. To bardzo uniwersalne rozwiązanie, pozwalające większości osób na zaoszczędzenie pewnej sumy pieniędzy. Niektórzy wolą jeździć po płaskim terenie, aby zadbać o swoją kondycję fizyczną i zbytnio się nie przemęczać. Dla takich osób również znajdą się ciekawe oferty opon rowerowych. Warto jednak wyposażyć się w opony przeznaczone na nieco cięższy teren, ponieważ nigdy nie wiadomo na jaką drogę trafi się podczas wycieczki rowerowej. Trzeba być przygotowanym na każde warunki, a każda wyprawa będzie wtedy lekka i przyjemna.