• Kategorie
  • Szukaj
  • Zabezpieczenia przed kradzieżą

Zabezpieczenia rowerowe pomagają uchronić nasz rower przed kradzieżą. Są niezbędne do rowerowych dojazdów do pracy czy poruszania się po mieście, przydadzą się także miłośnikom dłuższych wycieczek. Śmiało można powiedzieć, że zapięcie rowerowe powinien posiadać każdy rowerzysta, gdyż znacząco zwiększa ułatwia użytkowanie tego środka transportu. 

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór najlepszych zabezpieczeń rowerowych.

LINKA STALOWA Z KŁÓDKĄ 77815V VOREL
Produkt niedostępny
ZAMKNIĘCIE PĘTLA NA KLUCZYK CZARNY
Produkt niedostępny
ZAPIĘCIE ROWEROWE 8MMx1,2M 77837V VOREL
ZAPIĘCIE ROWEROWE 8MMx1,2M 77837V VOREL
Produkt niedostępny
ZAPIĘCIE TYP-U 13MMx21CM 77870V VOREL
Produkt niedostępny
ZAPIĘCIE TYP-U 15MMx30CM 77872V VOREL
Produkt niedostępny

Rodzaje zapięć rowerowych

Wraz z rosnącą popularnością rowerów jako środków transportu zwiększył się także popyt na różnego rodzaju rowerowe zabezpieczenia antykradzieżowe. Najnowsze zdobycze technologii umożliwiają wykonanie tak mocnych zabezpieczeń, że uznać można, że aktualnie posiadamy na rynku najlepsze zapięcia rowerowe w historii. Dzięki temu – koszmar każdego kolarza, czyli kradzież jednośladu staje się naprawdę rzadkim przypadkiem.

Na rynku dostępny jest obecnie szereg różnorakich zabezpieczeń, spośród nich wyróżnić można następujące rodzaje:

  • zapięcie składane,

  • zapięcie rowerowe u-lock,

  • linka,

  • łańcuch,

  • blokada kół.

Jak widać, w sprzedaży dostępne jest wiele rodzajów zapięć i innego rodzaju zabezpieczeń antykradzieżowych do rowerów. Od prostych zapięć linkowych, poprzez zaawansowane zapięcia składane aż do najwyższej klasy łańcuchów czy u-locków. Wybór jest bardzo duży i z pewnością każdy w naszym sklepie znajdzie rozwiązanie odpowiednie dla siebie.

Zabezpieczenia rowerowe – ranking

Poszczególne typy zabezpieczeń roweru przed kradzieżą różnią się między sobą pewnymi podstawowymi cechami. Warto wiedzieć, które z nich są najbardziej przydatne w danym środowisku. Poniżej przedstawiamy nasz ranking zapięć rowerowych.

U-locki uznawane są za najlepsze zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. Są to wykonane z najwytrzymalszych materiałów, bardzo mocne zapięcia w stylu kłódki. Polecane są szczególnie do rowerów drogich, ale również tych, zostawianych w niebezpiecznych okolicach. Szczególnie polecamy dostępny w naszej ofercie u-lock firmy Vorel.

Łańcuchy uznawane są za zbliżone w parametrach do u-locków, czyli bardzo mocne zabezpieczenia roweru. Są one wykonane z twardego metalu i z reguły odporne na przecięcie. Ich wadą może być ciężar, gdyż są nieco cięższe niż u-locki. W ofercie naszego sklepu znajduje się wysokiej jakości zapięcie łańcuchowe firmy Vorel.

Zapięcia składane są swego rodzaju połączeniem u-locka i łańcucha, a przy tym są lekkie i zajmują mało miejsca, gdyż można je łatwo złożyć. Gwarantują trochę mniejszy poziom bezpieczeństwa niż u-locki czy łańcuchy, ale są dobrym kompromisem między wygodą, a jakością. Wszystkim zainteresowanym zapięciem składanym polecamy składane zabezpieczenie roweru marki NEO Tools.

Linki to najpowszechniejszy rodzaj zabezpieczeń rowerowych, jest to obudowana tworzywem sztucznym metalowa linka. Są to zapięcia najbardziej poręczne i najlżejsze, ale przy tym gwarantujące najmniejszy poziom zabezpieczeń, gdyż zmotywowany złodziej może je przeciąć. Linki najlepiej nadają się do krótkich przejażdżek lub do zabezpieczania roweru w połączeniu z innym zapięciem. Ich zaletą jest z pewnością niska cena. Z naszej oferty możemy śmiało polecić linkę rowerową marki Top Tools.

Blokady kół to dodatkowe zabezpieczenie, które uniemożliwia kradzież roweru poprzez zdemontowanie przez złodzieja jednego z kół pojazdu. Jest to świetny wybór jeśli chcemy jak najlepiej zabezpieczyć się przed kradzieżą, jednak pamiętajmy żeby używać go razem z np. u-lockiem lub innego rodzaju klasycznym zapięciem.