• Kategorie
  • Szukaj
  • Pistolety do kleju

Pistolety do kleju znajdziesz właśnie w tej kategorii. W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie modele renomowanych producentów, aby korzystać z nich bezproblemowo przez wiele lat. Pełna oferta pistoletów do kleju dla profesjonalistów i amatorów jest dostępna poniżej:

Pistolet do klejenia STEINEL Gluematic 3002
Produkt niedostępny

Pistolety do kleju na gorąco

Pistolety do kleju na gorąco to bardzo popularne urządzenia, które wykorzystywane są w wielu branżach. Najczęściej kojarzone są z domowymi pracami, ale równie często przydają się we florystyce, przy produkcji mebli, logistyce czy w branży odzieżowej. Dzięki szybkiemu działaniu i zdolności łączenia ze sobą różnych materiałów pistolety klejowe są niezwykle cenione przez amatorów, jak i profesjonalistów z różnych dziedzin. Wystarczy, że zaopatrzysz się we wkłady klejowe i możesz zacząć tworzyć.

Przewodowe i bezprzewodowe pistolety do kleju

Decydując się na pistolet do kleju, bardzo ważnym aspektem jest rodzaj jego zasilania. Na rynku dostępne są pistolety na baterię, akumulatorowe lub zasilane tradycyjnie – na kabel. Jeśli dużo tworzysz w terenie, najlepszym wyborem będzie wersja bezprzewodowa. Ona nie wymaga od Ciebie dostępu do sprawnego gniazdka elektrycznego. Jeśli jednak pracujesz głównie w jednym miejscu, wtedy lepszą opcją są pistolety przewodowe, gdyż oferują ciągłą pracę i brak obaw o nagłe rozładowanie sprzętu.

Wydajne pistolety klejowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W naszym sklepie mpm-24 znajdziesz bogaty asortyment pistoletów do kleju. Zanim podejmiesz decyzję, który wybrać, sprawdź:

  • Czas nagrzewania – czyli jak szybko pistolet jest gotowy do pracy od momentu włączenia. Szybki czas nagrzewania może być szczególnie przydatny przy regularnym korzystaniu z urządzenia.

  • Temperaturę topnienia kleju – na rynku dostępne są modele, które mogą działać w różnych temperaturach. To bardzo istotna cecha – zwłaszcza jeśli w Twojej pracy masz styczność z różnymi materiałami, a każdy z nich potrzebuje innej temperatury pracy.

  • Rodzaj i wielkość kleju – pistolety różnią się od siebie przede wszystkim wielkością wkładów z klejem, jakie mogą przyjmować. Najpopularniejsze to te o średnicy 7 i 11 mm. Grubsze wkłady są idealne do długich i wymagających projektów. Te o mniejszej średnicy lepiej spiszą się przy precyzyjnych pracach, gdzie ilość kleju ma szczególne znaczenie dla estetyki wykonania.

  • Dodatkowe funkcje – czyli wszystko to, co ułatwi Ci pracę. Może to być podstawka stabilizująca pistolet oraz specjalny system zapobiegający kapaniu kleju. Dzięki temu Twoje miejsce pracy będzie zawsze czyste, a tworzone dzieła idealne.