• Kategorie
  • Szukaj
  • Polerki i narzędzia do polerowania

Polerki elektryczne lub urządzenia przeznaczone do polerowania różnego rodzaju powierzchni. Służą do usuwania zarysowań, zmatowień, śladów użytkowania, a także do przywrócenia połysku i blasku. Poniżej znajdziesz szeroki asortyment narzędzi do polerowania oraz akcesoriów polerskich.

Profesjonalna polerka – niezbędne narzędzie w detailingu i pielęgnacji aut

Polerowanie to kluczowy element detailingu, procesu przywracającego blask i perfekcyjny wygląd karoserii. 

Profesjonalna maszyna polerska stanowi podstawowe wyposażenie każdego studia detailingu. Nie powinno jej jednak zabraknąć również u amatora chcącego zadbać o dobry wygląd swojego auta, ponieważ maszyna polerska umożliwia precyzyjną korekcję lakieru i przygotowanie powierzchni do dalszych etapów pielęgnacji.

Polerowanie to proces wymagający pewnej dozy cierpliwości i wprawy, a dobrze dobrana maszyna polerska znacząco ułatwia to zadanie, którego rezultaty mogą być naprawdę imponujące.

Jaka polerka samochodowa dla amatora?

Aby móc wskazać najlepszą polerkę dla amatora, musimy najpierw opisać rodzaje polerek dostępne na rynku.

Polerki rotacyjne

Polerki rotacyjne to najprostsze i najbardziej typowe polerki dostępne na rynku.

Charakteryzują się one tym, że talerz polerski wykonuje w nich ruch obrotowy. Są one bardzo wydajne w usuwaniu wszelkich zarysowań, jednak wymagają pewnej wprawy, aby nie uszkodzić powłoki lakierniczej poprzez źle dopasowany docisk.

Polerki mimośrodowe (DA - Dual Action)

W przypadku polerek Dual Action, inaczej zwanych również polerkami oscylacyjnymi, mamy do czynienia z konstrukcją bardziej skomplikowaną, gdyż talerz wykonuje w nich ruch po elipsie. 

Są to narzędzia łatwiejsze w obsłudze od klasycznych polerek rotacyjnych – mniej nagrzewają one polerowaną powierzchnię. Ich wadą jest natomiast to, że mogą nie poradzić sobie z głębszymi rysami, a samo polerowanie trwa dłużej.

Polerki planetarne

Tego rodzaju polerki to swego rodzaju połączenie zalet obu poprzednich typów. Łączą więc wydajność polerek rotacyjnych oraz bezpieczeństwo i łatwość użytkowania maszyn Dual Action. Z tego powodu są one bardzo skuteczne i zapewniają niezwykle szybkie polerowanie dowolnych powierzchni. 

Jaki typ będzie najlepszy dla amatora?

Biorąc pod uwagę cechy dostępnych urządzeń można powiedzieć, że dla amatora z mniejszym budżetem najlepsza będzie polerka DA (Dual Action)

Te polerki są łatwiejsze w obsłudze i mniej podatne na uszkodzenie lakieru niż tradycyjne polerki rotacyjne oraz ich cena jest niższa niż w przypadku polerek planetarnych. 

Jeśli natomiast masz duży budżet – to polecamy od razu zakupić polerkę planetarną, która jest najbardziej uniwersalnym urządzeniem, z którym poradzi sobie również amator.

Ile kosztuje polerka samochodowa?

W naszym sklepie ceny polerek samochodowych zaczynają się od 120 złotych w przypadku najprostszych modeli rotacyjnych. Koszt najlepszych dostępnych u nas polerek kształtuje się w granicach 350-400 złotych.

 Nie czekaj i zamów najlepszą polerkę już dziś! Polecamy szczególnie polerkę 1100W marki GRAPHITE.

Polerka mimośrodowa czy rotacyjna?

Wybierając między polerką mimośrodową a rotacyjną należy wziąć pod uwagę przede wszystkim nasze własne doświadczenie w obsłudze tych urządzeń. 

Jeśli nasze umiejętności polerskie są wysokie i dobrze radzimy sobie z każdym zadaniem, to polecamy wybór maszyny polerskiej rotacyjnej, która najbardziej uwydatni umiejętności użytkownika. Jest to jednak maszyna najtrudniejsza w obsłudze i bardziej podatna na uszkodzenie lakieru niż inne rodzaje polerek. 

Jeśli natomiast chcemy kupić maszynę prostą, łatwą i przyjemną w użytkowaniu to najlepszym wyborem będzie urządzenie Dual Action, czyli polerka mimośrodowa, która generuje wolniejsze obroty i mniej nagrzewa powierzchnię, więc ryzyko uszkodzenia lakieru jest niewielkie.