• Kategorie
  • Szukaj
  • Pilniki i tarniki do metalu

Pilniki i tarniki do metalu, czyli specjalny rodzaj narzędzi do obróbki elementów metalowych o różnej twardości. W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór tarników i pilników, przystosowanych do metali każdego rodzaju. Poniżej pełna oferta:

PILNIK DO METALU PŁASKI 150MM #3
Produkt niedostępny
PILNIK DO METALU 150MM, #2, PŁASKI
Produkt niedostępny
PILNIK DO METALU PŁASKI 300MM #1
Produkt niedostępny

Pilniki do metalu

Pilniki do metalu to narzędzia ręczne, które służą do usuwania materiału z powierzchni metalowych. W przeciwieństwie do pilników do drewna, pilniki do metalu mają zęby o bardziej równych rozmiarach i są wykonane z twardszego materiału, co umożliwia skuteczniejsze obrabianie metalu. Pilniki do metalu mogą mieć różne kształty i rodzaje zębów, takie jak pilniki płaskie, półokrągłe, trójkątne, rombowe, igiełkowe i inne.

Tarniki do metalu

Tarniki do metalu służą do wykańczania powierzchni i precyzyjnego obrabiania metalu. Składają się z ostrza i uchwytu podobnie jak tarniki do drewna, ale są bardziej odpowiednie do obróbki metalu ze względu na wyższą twardość i ostrzejsze krawędzie.

Co z innymi artykułami ściernymi? W odpowiedniej kategorii znajdziesz wszystkie pilniki i tarniki, natomiast w podkategoriach: pilniki i tarniki do drewna, pilniki do gipsu i łańcuchów oraz zestawy pilników i tarników. Mamy także inne narzędzia i akcesoria ścierne, jak osełki i kamienie, kostki i gąbki ścierne, papiery ścierne oraz krążki i taśmy