• Kategorie
  • Szukaj
  • Promienniki

Promienniki różnego rodzaju - kwarcowe, halogenowe, sufitowe, czy promienniki na podczerwień. W tej kategorii znajdziesz zarówno kompletne urządzenia, jak akcesoria, lampy grzejne, czy statywy. Pełna oferta poniżej:

Jak działają promienniki?

Promienniki to urządzenia, które w odróżnieniu od tradycyjnych metod ogrzewania, nie wzbudzają zjawiska konwencji. W ich przypadku możliwość ogrzewania spowodowane jest promieniowaniem podczerwonym. Oznacza to, że emitowane promieniowe dociera bezpośrednio do ciał osób przebywających w jego otoczeniu. Wtedy też wnika w skórę i tym samym zapewnia optymalne uczucie ciepła. Promieniowanie działa nie tylko na ludzi. Oddziałuje również na przedmioty w pobliżu, dzięki czemu ogrzewa całe otoczenie.

Natychmiastowe uczucie ciepła dzięki promiennikom

Bardzo często od momentu włączenia urządzenia grzewczego, do momentu uczucia ciepła w mieszkaniu, musi minąć sporo czasu. Decydując się na promienniki, komfortowe i przyjemne warunki możesz poczuć praktycznie natychmiast. Dzięki temu nie musisz długo czekać, aby pomieszczenie się zagrzało. Jest to szczególnie przydatne, gdy przez większość dla nie ma Cię w domu, a wracając, chcesz natychmiast się zagrzać.

Zdrowsza przestrzeń bez nadmiernego przegrzania

Panele grzewcze i grzejniki oraz nagrzewnice bez wątpienia mają wiele zalet. Jednak to promienniki zapewniają zdrową przestrzeń, w której nie dochodzi do nadmiernego przegrzania. Do tego z takim urządzeniem w domu na pewno zmieni się jakość powietrza, a to za sprawą braku jego wymuszonego obiegu do dystrybucji ciepła. Dzięki temu nie dochodzi do rozprzestrzeniania się kurzu oraz alergenów. Bez wątpienia docenią to alergicy, dla których zdrowa przestrzeń jest niezwykle istotna.

Gdzie najczęściej używane są promienniki?

W sklepie mpm-24 stawiamy na urządzenia o szerokim zastosowaniu. Dlatego oferowane przez nas promienniki idealnie nadają się do pomieszczeń, które są słabo zaizolowane lub takie, które trudno ogrzać tradycyjnymi metodami. Świetnie sprawdzają się w ogrodach zimowych czy oranżeriach, gdyż bez względu na panujące w ich wnętrzu warunki, promienniki bardzo szybko zapewniają komfortowe uczucie ciepła. Z ich pomocą możesz od razu korzystać z przestrzeni, która jest rzadko używana i ogrzewana.