• Kategorie
  • Szukaj
  • Szlifierki kątowe

Szlifierki kątowe są idealnymi elektronarzędziami do obróbki metalu, ceramiki, kamienia oraz elementów lakierowanych. Szeroki zakres działania szlifierek kątowych, pozwala wykorzystywać je przy pracach różnego rodzaju. Pełna oferta jest dostępna poniżej:

SZLIFIERKA KATOWA 900W 125MM 79119V STHOR
SZLIFIERKA KATOWA 900W 125MM 79119V STHOR
Produkt niedostępny
SZLIFIERKA KĄTOWA 1100W
SZLIFIERKA KĄTOWA 1100W
Produkt niedostępny

Jak działa szlifierka kątowa?

Szlifierki kątowe, to urządzenia napędzane silnikiem elektrycznym. Silnik ma za zadanie zamienić energię w ruch obrotowy, a ten natomiast, napędza tarczę lub osprzęt do właściwej pracy. Moc przenoszona jest na wrzeciono, z pomocą przekładni kątowej.

Jak wybrać szlifierkę kątową?

Wybierając szlifierkę kątową zwróć uwagę na jej parametry, ergonomię oraz sposób zasilania. Przydatna jest również funkcja regulacji obrotów, dzięki niej cięcie będzie gładkie na każdym materiale. Niektóre urządzenia posiadają ochronę przed przegrzaniem. Wybór szlifierki kątowej powinien zależeć od powierzchni na jakiej masz zamiar pracować. Podobnie osprzęt do urządzenia.

Zwróć uwagę na moc urządzenia. Im jest większa tym urządzenie nadaje się do precyzyjnej obróbki twardszych materiałów. Zastanów się również nad typem zasilania. Możesz wybrać szlifierkę akumulatorową wraz z osprzętem, którą bez problemu zabierzesz ze sobą w każde miejsce. Dzięki bezprzewodowemu zasilaniu dotrzesz w każde miejsce, nie martwiąc się o ograniczający kabel.

Kolejnym ważnym kryterium jest średnica tarczy. To od niej zależy czy urządzenie poradzi sobie z grubym prętem zbrojeniowym. Tarcze dobierasz do materiału, na którym będziesz pracować.

Jaką moc mają szlifierki kątowe?

W naszym sklepie znajdziesz szlifierki kątowe o przeróżnej mocy. Od najmniejszych modeli o mocy 500W, przez mocniejsze warianty 600W, 700W i 900W, aż po egzemplarze o mocy powyżej 1000W i 2000W. Posiadamy szeroką ofertę dopasowaną do potrzeb wszystkich majsterkowiczów i profesjonalistów.

U nas znajdziesz szlifierkę kątową do absolutnie wszystkich zastosowań. Od przydomowych remontów, po profesjonalne prace budowlane.

Czy warto wybierać szlifierki kątowe z regulacją obrotów?

Jak najbardziej! Szlifierki kątowe z regulacją obrotów sprawdzą się doskonale przy pracy z powierzchniami o różnej twardości. Regulacja obrotów pozwoli Ci precyzyjnie dobrać parametry pracy urządzenia, bez ryzyka, że moc będzie zbyt mała lub zbyt duża w stosunku do obrabianego materiału.

Ile kosztuje szlifierka kątowa?

U nas najbardziej podstawowy model szlifierki kątowej o mocy 500W, kupisz już za około 90 złotych. Pneumatyczną szlifierkę kątową kupisz np. za około 60 złotych. W praktyce im większa moc i możliwości danego elektronarzędzia, tym wyższa będzie jego cena.

Z droższych urządzeń, bezszczotkowe szlifierki kątowe kosztują u nas około 600 złotych. Najwięcej szlifierek kątowych mamy w przedziale od 100 złotych, do 200 złotych za urządzenie.