• Kategorie
  • Szukaj
  • Bruzdownice

Bruzdownice to profesjonalne urządzenia remontowo\budowlane służące do wykonywania wgłębień na przewody lub fugi. Przy wyborze modelu należy zadać sobie pytanie z jakim materiałem będziemy pracować. Bruzdownice o dużej mocy i mniejszej prędkości obrotowej mogą poradzić sobie nawet z najtwardszym betonem. Bruzdownice o małej mocy i dużej prędkości obrotowej pozwolą bardzo szybko nacinać miękkie materiały.

Bruzdownice – do czego służą?

Bruzdownice to elektronarzędzia, które wykorzystywane są głównie w budownictwie i instalatorstwie. Służą do wykonywania bruzd (rowków) w takich materiałach jak cegła, beton czy tynk. Estetycznie wykonane w ścianach i sufitach rowki są potrzebne, aby umieścić w nich rury lub okablowanie. Najczęściej bruzdownice wyposażone są w dwie piły tarczowe, które obracają się i usuwają beton na określonej przez Ciebie głębokości i szerokości. W ten sposób powstaje estetycznie wykonany, równy rowek.

Jak wykonać rowki bruzdownicą?

Zacznijmy od tego, że musisz wyrysować na ścianie lub suficie trasę, którą pociągniesz kable. Następnie warto zabezpieczyć się przed pyłem, który bez wątpienia powstanie w trakcie korzystania z bruzdownicy. W tym przypadku mogą przydać Ci się produkty z naszej oferty z zakresu ochrony dróg oddechowych oraz ochrony głowy. Warto zaopatrzyć się również w kombinezon roboczy, aby ochronić swoje ubrania przed zanieczyszczeniami. Kolejnym etapem jest sprawdzenie rozstawu ostrzy i dopasowanie ich do wyrysowanych wcześniej linii. Pamiętaj, że zbyt głębokie rowki mogą naruszyć konstrukcję ściany. Pracuj więc bezpiecznie i odpowiedzialnie.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Zlecenia budowlane i wykończeniowe mogą skończyć się lekkim urazem, a nawet kalectwem. Wybierając profesjonalną bruzdownicę z naszego sklepu mpm-24, masz pewność, że wykonywana przez Ciebie praca jest mniej narażona na niebezpieczeństwo. Wiele modeli bruzdownic wyposażonych jest w specjalne zabezpieczenia chroniące przed przeciążeniem. Poza tym systemy antywibracyjne chronią Cię i znacznie zmniejszają ryzyko urazów podczas prac budowlanych.

Zminimalizuj ilość kurzu na placu budowy

Wiadomo, że prace budowlane są nieodłącznie związane z bałaganem, wszechobecnym pyłem, kurzem i porozrzucanymi odpadami. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup bruzdownicy, możesz być pewien, że ilość zanieczyszczeń zostanie ograniczone do minimum. Takie elektronarzędzia są bardzo precyzyjne, a do tego zapobiegają powstawaniu nieestetycznych uszczerbień, które oprócz tego, że generują dużo odpadów, to wymuszają na Tobie dodatkową pracę, aby je zakryć.