• Kategorie
 • Szukaj
 • Opony rolnicze i przemysłowe

Szeroki wybór opon rolniczych, ogumienia do ciągników, traktorów i maszyn rolniczych. W ofercie posiadamy opony renomowanych producentów - Michellin, Trelleborg, Kleber, Taurus, BKT, TVS, Alliance

Do jakich maszyn posiadacie ogumienie rolnicze?

W naszej ofercie znajdziesz opony rolnicze do kombajnów, ciągników, ciężkich traktorów, przyczep i sprzętu rolniczego wszelkiej maści. Bogata oferta obejmuje modele opon do wszelkiego rodzaju upraw, pracy w ciężkich warunkach, poruszania w terenach leśnych oraz po każdej innej nawierzchni.

Jeżeli nie widzisz w naszym sklepie opony rolniczej do Twojego sprzętu - napisz do nas, na pewno ją dla Ciebie znajdziemy i sprawnie dostarczymy pod wskazany adres. Ciągle rozbudowujemy nasz katalog opon przemysłowych i rolniczych o nowe modele oraz egzemplarze o nowym przeznaczeniu. Warto zapytać - na pewno udzielimy szczegółowych informacji!

Jakie są typy ogumienia rolniczego?

W zależności od konstrukcji rozróżniamy dwa typy opon rolniczych: radialne i diagonalne. Obydwa typy opony posiadają różne właściwości, które są korzystne dla różnych obszarów zastosowań. W nowoczesnych traktorach i maszynach wleczonych stosuje się przeważnie opony radialne. W niektórych specjalistycznych obszarach tak jak np. leśnictwo ze względu na właściwości produktu ciągle stosowane są opony diagonalne.

Opony diagonalne

W przypadku tego konwencjonalnego typu opony konstrukcja bieżnika i bok opony tworzą jedność. Przez to wszystkie ruchy boku opony są przekazywane do bieżnika, co prowadzi do dużego ruchu własnego opony. 

Korzyści opony diagonalnej:

 • korzystniejsza cena zakupu
 • niska podatność na przebicia uwarunkowane konstrukcją

Wady opony diagonalnej:

 • poślizg na podłożu (duży ruch własny)
 • ciśnienie szczytowe na powierzchni styku z jezdnią
 • większe zużycie
 • mniejsza siła uciągu

Opony radialne

Zasada technologii radialnej sprawia, że obydwie strefy opony, bok i bieżnik mogą działać niezależnie od siebie. Ruchy boku nie są przenoszone na bieżnik, dlatego wykluczone jest przesuwanie się warstw osnowy. Niekontrolowany ruch własny opony, czyli poślizg na nawierzchni jest dzięki temu znacznie mniejszy.

Korzyści opony radialnej:

 • zmniejszenie poślizgu na nawierzchni
 • brak przesuwania się warstw osnowy
 • równomierne rozłożenie ciężaru na powierzchni styku z jezdnią

Wady opony radialnej:

 • wyższa cena zakupu
 • mniejsza sprężystość opony

Jakie są korzyści opony radialnej w porównaniu do opon diagonalnych?

 • efektywniejsza siła uciągu. Opona toczy się jak na taśmie. Oznacza to lepszą ochronę gruntu, lepszą trakcję i mniejszy poślizgu
 • zredukowane zużycie paliwa
 • równomierne rozłożenie ciężaru na powierzchni styku z jezdnią gwarantuje mniejsze ubijanie gruntu
 • wyższe przebiegi
 • komfort i elastyczność

Opony rolnicze jakich producentów macie w ofercie?

Znajdziesz u nas nowe ogumienie rolnicze takich firm, jak Kleber, Michelin, Taurus, Trelleborg, BKT, Taurus, TVS i wielu innych. Zajrzyj do naszej bogatej oferty i dzięki zaawansowanym filtrom, możesz wybrać opony według rozmiaru, producenta, przeznaczenia oraz wielu innych parametrów.

Mamy dostępne wiele modeli i wariantów ogumienia rolniczego do ciągników, od największych i najbardziej cenionych światowych producentów. Mamy pewność, że znajdziesz w naszej ofercie dokładnie ten rodzaj opon, którego właśnie szukasz oraz potrzebujesz!

Jakie rozmiary opon rolniczych macie?

Mamy u siebie wszystkie najpopularniejsze rozmiary opon rolniczych. Możesz wybrać wariant dla siebie, korzystając z naszych zaawansowanych filtrów wyszukiwania lub kontaktując się z nami. Posiadamy szereg opon z nowymi oznaczeniami rozmiarów oraz bogaty wybór modeli, oznaczonych przez producentów według starego sposobu.

Jak czytać rozmiary opon do ciągników i maszyn rolniczych?

Na bokach opony znajdują się wszystkie informacje dotyczące opony, oznaczenia rozmiaru i dokładny opis rzeźby. Obowiązujące na całym świecie oznaczenie rozmiarów zostało w ostatnich latach przestawione z cali na oznaczenia metryczne. Na niektórych oponach znajdują się także rozmiary obydwu jednostkach.

Nowe oznaczenia rozmiarów opon:

Na przykładzie opon oznaczonych jako 420/80 R46, gdzie poszczególne elementy oznaczają:

 • 420 - szerokość opony w mm
 • 80 - stosunek wysokości boku opony do szerokości w %
 • R - konstrukcja radialna
 • 46 - średnica felgi w calach

Stare oznaczenia w calach:

Na przykładzie ogumienia oznaczonego jako 16.9 R46:

 • 16.9 - szerokość opony w calach
 • R - konstrukcja radialna
 • 46 - średnica felgi w calach

W celu prawidłowego doboru ogumienia, udostępniamy naszą tabelę zamienników opon rolniczych, gdzie dokładnie rozpisaliśmy, które oznaczenie starego typu, odpowiada oponom oznaczonym w nowy sposób.

Na bokach opony znajdziesz często rok produkcji oraz oznaczenie konstrukcyjne - TI - opona bezdętkowa lub TT - opona dętkowa.

Czym są oznaczenia IF/VF

Do szczególnie dobrej ochrony gruntu nadają się opony wykonane w technologii IF lub VF. Opony IF (improved / increased Flexion) umożliwiają do 20% niższy nacisk przy takim samym indeksie nośności lub przy takim samym nacisku 20% większą nośność w porównaniu do opon bez technologii IF.

W przypadku opon VF (Very High Flexion) te parametry są lepsze nawet o 40% zapewnione jest to poprzez tą konstrukcję osnowy. Warstwy osnowy są cieńsze, lecz jest ich więcej.

Dodatkowo warstwy ułożone są ci ściślej. Dzięki temu znacznie bardziej zmniejszone jest niebezpieczeństwo rozdzielenia się warstw, co dzieje się w przypadku wysokiego obciążenia przy jednoczesnym ciśnienie powietrza. Spłaszczony przez to bieżnik umożliwia lepsze zazębienie się klocków w gruncie. W połączeniu z obniżonym ciśnieniem powietrza osiąga się optymalną ochronę gruntów.

Jakie są ceny opon rolniczych?

Rozstrzał cenowy, w przypadku opon do ciągników i sprzętu rolniczego może być ogromny. W naszym sklepie znajdziesz ogumienie kosztujące od kilkudziesięciu złotych, po modele za kilkadziesiąt tysięcy. Wszystko zależy od przeznaczenia i Twoich potrzeb. Na każdym etapie poszukiwań i zakupu, służymy pomocą oraz radą. Pomożemy wybrać właściwy model opon i dobrać go do maszyny, na której będzie służyć!

W mpm-24.pl znajdziesz najtańsze opony rolnicze do traktora, ciągnika, kombajnu i każdego sprzętu rolniczego, jaki posiadasz. W naszym sklepie znajdziesz ogumienie w najlepszej cenie i najwyższej jakości. Posiadamy nowe opony od największych producentów i sprawdzonych dostawców.