• Kategorie
  • Szukaj
  • Uchwyty i przyssawki do szyb

Przyssawki do szyb i szkła to niezwykle proste, ale bardzo przydatne narzędzia do pracy ze szklanymi elementami. O ile małą szybę jesteś w stanie przenieść samodzielnie, bez obaw o uszkodzenia, o tyle duże wielkoformatowe tafle szkła - będzie ciężko. Tutaj z pomocą przychodzi przyssawka do szyb, która pomoże Ci przenieść szklane element bez stresu i całkowicie bezpiecznie. Wszystkie modele przyssawek do szkła znajdziesz poniżej:

Czym jest przyssawka do szyb i do czego mi się przyda?

Najprościej przyssawkę do szyb można opisać jako gumową ssawkę ze specjalnym, wyprofilowanym uchwytem. Ssawka działa jak magnes, zasysając szkło do swojej powierzchni, tym samym "łapiąc" szkło, zapobiegając tym samym jego upadkowi i rozbiciu. Jakościowe przyssawki pomogą Ci przetransportować bezpiecznie tafle szkła o różnych wymiarach i powierzchni - od gładkich szyb, po lekko chropowate i zakrzywione elementy szklane. Za pomocą przyssawek przeniesiesz nie tylko szkło, ale również blachy, drewno i tworzywa sztuczne.

Jak działa przyssawka do szyby?

Mechanizm działania przyssawek jest niezwykle prosty. Gumowa ssawka wysysa powietrze i zaciąga gumę, przytrzymując tym samym, łapaną powierzchnię.Może działać za pomocą dźwigni lub próżniowo, jednak zasada jest zawsze taka sama. Celem jest wyssanie powietrza i złapanie przedmiotu w sposób bezpieczny.

Jakie są modele przyssawek?

W naszym sklepie znajdziesz klasyczne przyssawki z dźwignią, przyssawki pojedyncze, podwójne, potrójne oraz przyssawki próżniowe. W zależności od zapotrzebowania, na naszej stronie znajdziesz różne modele przyssawek, jeżeli nie wiesz jaki model wybrać, chętnie pomożemy! Do najprostszych zadań i najmniej wymagających prac - wystarczy model z pojedynczą ssawką, natomiast jeżeli masz większe wymagania wtedy najlepiej postawić na bardziej wymagający wariant.

Jak wybrać przyssawkę do szkła?

Zanim wybierzesz właściwy model przyssawki, musisz wiedzieć do czego ma służyć i jak duży ciężar ma utrzymać. Pomocne będzie również oszacowanie formy szklanego elementu - czy będzie gładki, czy nieregularny, a może porowaty. To wszystko będzie niezwykle istotne przy wyborze odpowiedniej przyssawki. Wybierając przyssawkę zawsze postaw na model o najwyższym udźwigu!

Poniżej 100 kg wystarczy pojedyncza, podwójna lub potrójna przyssawka. Natomiast przy wyższych gabarytach postaw na przyssawki próżniowe lub modele na pompkę. Unikaj modeli mogących dźwignąć poniżej 50 kg, te z reguły po prostu nie spełnią swojego zadania albo będą zwyczajnie zbyt jednowymiarowe.

Jakie modele przyssawek u Was znajdę?

W naszym sklepie znajdziesz szereg aluminiowych przyssawek, modele plastikowe, a także przyssawkę próżniową do glazury i szkła. Stawiamy na sprawdzonych producentów - proponujemy szeroki wybór modeli marek NEO, Topex i Vorel, bo wierzymy, że w pracy najważniejsza jest jakość i wytrzymałość.

W ofercie posiadamy również inne narzędzia szklarskie renomowanych producentów oraz noże i wycinaki do szyb i elementów szklanych.