• Kategorie
  • Szukaj
  • Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza to urządzenia niezbędne w dzisiejszych czasach. Pomogą utrzymać odpowiednią jakość wdychanego powietrza i zadbają o pozbycie się bakterii i drobnoustrojów. W naszej ofercie znajdziesz szereg urządzeń z filtrami HEPA oraz lampami UVC i jonizatorami. Pełna oferta poniżej:

Jak działają oczyszczacze powietrza?

Domowe oczyszczacze powietrza w ostatnich latach mocno zyskują na popularności. Wszystko za sprawą pogarszającej się jakości powietrza. Nie tylko poza domem, ale również w jego wnętrzu jesteśmy narażeni na kontakt z zanieczyszczeniami oraz patogenami. Profesjonalne oczyszczacze wciągają powietrze dzięki wentylatorom i przepuszczają je przez specjalne filtry. Filtry oczyszczają powietrze i wypuszczają je z powrotem do mieszkania w pełni wolne od zanieczyszczeń. Dzięki temu możesz cieszyć się czystą przestrzenią, która pozytywnie wpływa na stan zdrowia i samopoczucie.

Filtry w oczyszczaczach powietrza

Oczyszczacze powietrza często wyposażone są w wiele filtrów. Na początku filtr wstępny ma za zadanie zatrzymać największa zanieczyszczenia, czyli sierść czy kurz. Kolejny, czyli filtr węglowy świetnie radzi sobie z neutralizacją nieprzyjemnych i intensywnych zapachów. Ostatnim z filtrów jest HEPA, który może usunąć nawet 99,7% cząstek stałych, mogących doprowadzić do alergii, a nawet chorób związanych z płucami. Takie połączenie spisuje się doskonale w każdym domu i pozwala na szybką wymianę powietrza na czyste i wolne od zanieczyszczeń.

Poprawa jakości wypoczynku

Odpowiednio dobrane ogrzewanie i wentylacja przyczyniają się do poprawy jakości wypoczynku domowników. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na oczyszczacz powietrza, możesz liczyć na lepszy i zdrowszy sen. Takie urządzenia redukują alergeny i zanieczyszczenia, które wpływają na zakłócanie oddechu i tym samym mogą wywołać objawy alergiczne, a nawet astmatyczne podczas snu. Poza tym bez wątpienia czyste powietrze wpływa pozytywnie na samopoczucie i zdrowie psychiczne, co jest ważne w codziennych, często wymęczających sytuacjach życiowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza powietrza?

Wybierając do swojego domu promienniki, panele grzewcze i grzejniki czy klimatyzację i wentylację zwracasz uwagę na ich szczególne cechy. Tak samo jest z oczyszczaczami powietrza. Decydując się na jeden z modeli w naszym sklepie mpm-24, sprawdź, czy jego wydajność jest odpowiednia do wielkości pomieszczenia. Zwróć również uwagę na rodzaje zastosowanych filtrów, poziom hałasu, jaki generuje oraz funkcje dodatkowe (timer, tryb nocny czy zdalne sterowanie).