• Kategorie
  • Szukaj
  • Silikony

Silikony

W sklepie internetowym MPM-24 nieustannie dążymy do tego, by nasz asortyment spełniał oczekiwania i wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. To właśnie dlatego możesz znaleźć u nas nie tylko najwyższej jakości narzędzia ręczne i elektronarzędzia, ale również preparaty i masy, niezbędne podczas prac budowlanych i remontowych. W tej kategorii zgromadziliśmy wszystkie proponowane przez nas silikony wielozadaniowe.

Czym są silikony i jakie mają zastosowanie?

Silikony to preparaty o konsystencji masy o właściwościach uszczelniających oraz uszczelniająco-klejących, które występują w wielu wariantach. Podstawowy podział silikonów dotyczy sposobu utwardzania preparatu. W tym aspekcie wyróżnia się silikony:

  • neutralne – czyli uszczelniająco-łączące produkty bezzapachowe, które są obojętnie chemicznie dla wszystkich materiałów. Do tej kategorii zalicza się wiele różnych silikonów, wśród których można wymienić silikon budowlany, kamieniarski, sanitarny czy dekarski. Największą zaletą takich preparatów jest ich uniwersalność, natomiast wadą – dłuższy czas wiązania;
  • kwaśne – są to silikony o kwaśnym odczynie, które mają ograniczone działanie, ponieważ mogą wchodzić w reakcje chemiczne z niektórymi tworzywami, na przykład z wapnem. Do największych zalet silikonów kwaśnych należy szybkie wiązanie oraz duża odporność na działanie wilgoci i wysokiej temperatury. Wykazuje też nieco słabsze łączenie z niektórymi tworzywami sztucznymi.

Wszelkiego rodzaju silikony znajdują bardzo szerokie zastosowanie i to zarówno wśród profesjonalistów oraz pracowników firm budowlanych i remontowych, jak również wśród majsterkowiczów-amatorów, którzy w domu regularnie wykonują drobne prace wykończeniowe. Wysokiej jakości silikony wielozadaniowe stosuje się między innymi przy uszczelnianiu maszyn i urządzeń grzewczych, obudowy kominków, przewodów kominkowych i wentylacyjnych oraz różnych elementów w silnikach i innych zespołach mechanicznych. Ponadto, silikony stosuje się w fugowaniu materiałów budowlanych, takich jak kamień, beton, szkło czy drewno, dlatego są niezastąpione w łazience i kuchni.

Wysokiej jakości silikony wielozadaniowe w sklepie internetowym MPM-24

Jeżeli szukasz wysokiej jakości silikonów wielozadaniowych, jesteś w odpowiednim miejscu. W asortymencie naszego sklepu internetowego można znaleźć szeroki wybór tych preparatów o barwie białej, czarnej lub czerwonej.

Jako firma chcąca spełnić oczekiwania zarówno domowych majsterkowiczów, jak również profesjonalistów, dążymy do tego, by w naszym sklepie można było kupić wyłącznie produkty od najbardziej uznanych i renomowanych producentów. To dlatego kupisz u nas wielozadaniowe silikony takich producentów jak CX-80 – marki, która od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród specjalistów z różnych branż.

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub wątpliwości, które chciałbyś rozwiać przed dokonaniem zakupu? W takim razie skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie pomożemy i udzielimy odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Zapraszamy do kontaktu oraz dokładnego zapoznania się z ofertą sklepu z narzędziami MPM-24.