• Kategorie
  • Szukaj
  • Silikony

Silikon to niezbędne wyposażenie każdego remontującego. Dzięki niemu uszczelnisz wszelkie niezbędne połączenia i dokładnie wypełnisz każdą szczelinę. Poza standardowymi silikonami, w naszej ofercie posiadamy również m.in. silikon w sprayu oraz silikon wysokotemperaturowy. Pełna oferta poniżej!

Silikony

W sklepie internetowym MPM-24 nieustannie dążymy do tego, by nasz asortyment spełniał oczekiwania i wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. To właśnie dlatego możesz znaleźć u nas nie tylko najwyższej jakości narzędzia ręczne i elektronarzędzia, ale również preparaty i masy, niezbędne podczas prac budowlanych i remontowych. W tej kategorii zgromadziliśmy wszystkie proponowane przez nas silikony.

Czym są silikony i jakie mają zastosowanie?

Silikony to preparaty o konsystencji masy o właściwościach uszczelniających oraz uszczelniająco-klejących, które występują w wielu wariantach. Podstawowy podział silikonów dotyczy sposobu utwardzania preparatu. W tym aspekcie wyróżnia się silikony:

  • neutralne – czyli uszczelniająco-łączące produkty bezzapachowe, które są obojętnie chemicznie dla wszystkich materiałów. Do tej kategorii zalicza się wiele różnych silikonów, wśród których można wymienić silikon budowlany, kamieniarski, sanitarny czy dekarski. Największą zaletą takich preparatów jest ich uniwersalność, natomiast wadą – dłuższy czas wiązania;
  • kwaśne – są to silikony o kwaśnym odczynie, które mają ograniczone działanie, ponieważ mogą wchodzić w reakcje chemiczne z niektórymi tworzywami, na przykład z wapnem. Do największych zalet silikonów kwaśnych należy szybkie wiązanie oraz duża odporność na działanie wilgoci i wysokiej temperatury. Wykazuje też nieco słabsze łączenie z niektórymi tworzywami sztucznymi.

Wszelkiego rodzaju silikony znajdują bardzo szerokie zastosowanie i to zarówno wśród profesjonalistów oraz pracowników firm budowlanych i remontowych, jak również wśród majsterkowiczów-amatorów, którzy w domu regularnie wykonują drobne prace wykończeniowe. Wysokiej jakości silikony wielozadaniowe stosuje się między innymi przy uszczelnianiu maszyn i urządzeń grzewczych, obudowy kominków, przewodów kominkowych i wentylacyjnych oraz różnych elementów w silnikach i innych zespołach mechanicznych. Ponadto, silikony stosuje się w fugowaniu materiałów budowlanych, takich jak kamień, beton, szkło czy drewno, dlatego są niezastąpione w łazience i kuchni.

Silikon sanitarny

Szukasz sposobu na uszczelnienie łazienki i kuchni? Silikon sanitarny to produkt, którego potrzebujesz! Jest to elastyczna i wodoodporna substancja, która idealnie nadaje się do wypełniania fug, uszczelniania połączeń i mocowania elementów. Dzięki niemu w estetyczny sposób wykończysz wszelkie łączenia lub krawędzie. W naszym sklepie posiadamy najwyższej jakości silikony sanitarne renomowanej marki CX-80.

Silikon do uszczelek

W mpm-24.pl posiadamy szereg silikonów do uszczelek. Dla osób ceniących sobie stan środowiska naturalnego idealnie sprawdzi się silikon ekologiczny, który nie zawiera szkodliwych substancji. Jeśli natomiast poszukujesz silikonu wysokotemperaturowego do uszczelnienia silnika w swoim samochodzie to polecamy szczególnie silikon wysokotemperaturowy marki CX-80 dostępny w naszej ofercie. Wszystkim majsterkowiczom, którzy potrzebują silikonu do różnych zastosowań polecamy silikon wielozadaniowy. Może on być wykorzystany m.in. jako silikon dekarski, ale także jako tradycyjny silikon do uszczelek.

Czym usunąć silikon? Najlepsze sposoby

Jeśli dopiero co położyłeś silikon i nie zdążył on jeszcze wyschnąć, to najlepszym pomysłem będzie użycie szmatki nasączonej octem lub wodą z płynem do mycia naczyń. Takie połączenie powinno z pewnością poradzić sobie z każdym mokrym silikonem niezależnie od tego ile schnie.

W przypadku kiedy pragniesz usunąć stary, wyschnięty już silikon, sytuacja robi się trochę trudniejsza. Możesz do tego celu wykorzystać specjalistyczne narzędzie – nożyk do silikonu, jednak jeśli go nie posiadasz, to istnieją jeszcze dwa sposoby

Pierwszym z nich jest wykorzystanie acetonu. Jest to substancja obecna na przykład w niektórych zmywaczach do paznokci. Aceton to dość silny rozpuszczalnik, który powinien być w stanie rozpuścić zaschnięty silikon. Użyj do tego celu wacika lub szmatki nasączonej rozpuszczalnikiem, jednak uważaj – aceton może także uszkodzić farbę lub lakier! Niezbyt nadaje się przez to do usuwania silikonu na przykład z futryny drzwi.

Drugim sposobem na usunięcie zaschniętego silikonu jest zastosowanie specjalistycznego preparatu do usuwania silikonu. Są to z reguły środki bezpieczniejsze dla farb i lakierów, jednak najlepiej jest zawsze upewnić się i przeczytać instrukcję na opakowaniu.

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub wątpliwości, które chciałbyś rozwiać przed dokonaniem zakupu? W takim razie skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie pomożemy i udzielimy odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Zapraszamy do kontaktu oraz dokładnego zapoznania się z ofertą sklepu MPM-24.