• Kategorie
  • Szukaj
  • Opony do skuterów

W tej kategorii znajdziesz opony do skuterów przeróżnych marek. Mamy bogaty asortyment ogumienia do skuterów najważniejszych producentów. Oferta poniżej:

Dedykowane opony do skuterów

Skutery to bardzo specyficzne pojazdy, które charakteryzuje znacznie lżejsza i mniejsza konstrukcja niż chociażby ich bracia motocykle. Dostępne na rynku uniwersalne opony, dętki, felgi mogą okazać się niewystarczająco dostosowane do potrzeb tych pojazdów. Dlatego warto zapoznać się z naszą ofertą dedykowanych opon do skuterów, które są węższe niż te przeznaczone dla większych jednośladów. Charakteryzują się one specyficznym profilem bieżnika ułatwiającym manewrowanie przy niewielkich prędkościach. Do tego dedykowane opony gwarantują większe bezpieczeństwo zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni.

Opony do skuterów - gwarancja bezpieczeństwa

Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Dlatego w naszym sklepie mpm-24 znajdziesz wysokiej jakości opony do skuterów, które cechuje elastyczność oraz wytrzymałość boczna. Te właściwości sprawiają, że częste zjeżdżanie z krawężników oraz poruszanie się po nierównym terenie może odbywać się bez obaw o odkształcenie lub uszkodzenie opony. Poza tym wiele modeli to wersje bezdętkowe, więc ich przebicie nie skutkuje natychmiastową utratą powietrza i pozwala zareagować na problem, zanim dalsza jazda będzie niemożliwa.

Jakie są rodzaje opon do skuterów?

Skutery poruszają się po drogach różnego rodzaju. Są widoczne w miastach, na wsiach oraz na polnych drogach. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie wyróżnia się:

  • Opony letnie – wykonane z twardszej mieszanki gumy, która dobrze sprawdza się na nagrzanej nawierzchni. Bieżnik w letnich oponach zaprojektowany jest tak, aby zapewniać dobrą przyczepność na suchej powierzchni.

  • Opony zimowe – wyprodukowane z mieszanki miękkiej gumy, która zachowuje swoje właściwości w niskich temperaturach i tym samym zapewnia lepszą przyczepność na ośnieżonych i oblodzonych drogach.

  • Opony całoroczne – to połączenie właściwości opon letnich i zimowych. Są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniać bezpieczeństwo w starciu z różnymi warunkami pogodowymi.

  • Opony terenowe – charakteryzują się głębokim bieżnikiem, który świetnie sprawdza się na piaszczystych, błotnistych i nieutwardzonych drogach.

  • Opony sportowe – wyposażone w agresywny bieżnik i twardą mieszankę gumy, gwarantują stabilność przy wysokich prędkościach i lepsze, pewniejsze przyspieszenie.