• Kategorie
  • Szukaj
  • Nożyce do trawy

Nożyce do trawy

Piękny, równo przycięty i zielony trawnik to marzenie każdego – nie tylko właściciela pokaźnej działki, obfitującej w kwietniki i drzewka ozdobne, ale także posiadaczy niewielkich ogrodów. Oczywiście, nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ elegancki trawnik nie tylko cieszy oko, ale również staje się fantastycznym miejscem wypoczynkowym dla domowników i bliskich. Jednak żeby cieszyć się pięknym ogrodem, trzeba o niego odpowiednio zadbać. Na szczęście w ofercie naszego internetowego sklepu z narzędziami nie zabrakło specjalnych akcesoriów ogrodowych – w tej kategorii można znaleźć wysokiej jakości nożyce do cięcia trawy.

Czym cechują się dobre nożyce do cięcia trawy?

Jak wybrać odpowiednie nożyce do cięcia trawy? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że do cięcia trawy przeznaczone są tak zwane nożyce poziome, czyli takie, których ostrza są ułożone prostopadle do uchwytów. Taka konstrukcja umożliwia wygodne obcinanie trawy w trudno dostępnych miejscach bez konieczności wyginania dłoni.

Inną ważną cechą nożyc do cięcia trawy jest samo ostrze. Powinno ono być wykonane ze stali węglowej, która gwarantuje odpowiednią twardość i wytrzymałość – materiał ten idealnie nadaje się do cięć źdźbeł trawy, a co więcej, ma dobrą odporność na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Warto wybierać nożyce do trawy, które mają ostrze pokryte warstwą politetrafluoroetylenu, zwiększającego komfort pracy.

Nie możemy też zapomnieć o uchwytach. Wybrane nożyce powinny mieć odpowiednio wyprofilowany uchwyt, który zagwarantuje wygodę pracy i ułatwi wykonywanie wszelkiego rodzaju prac ogrodowych. Pamiętajmy też, że nożyce do trawy ręczne są dostępne w różnych wariantach rozmiarowych, więc powinniśmy wybrać taki, który, będzie dobrze dopasowany do rozmiaru naszych dłoni. Nożyce takie nie powinny też być zbyt duże oraz zbyt małe.

Nożyce do trawy – ręczne czy akumulatorowe?

Wybierając nożyce do trawy, warto zadać sobie pytanie, czy lepsze będą ręczne czy akumulatorowe. Modele automatyczne z pewnością kuszą komfortem pracy, ale pamiętajmy, że nie są pozbawione wad. Przede wszystkim, pracują na akumulatorze, który trzeba ładować – mogą zatem rozładować się w trakcie pracy. Po drugie, są po prostu większe, a przez to mniej poręczne od nożyc do trawy ręcznych.

Nożyce do trawy ręczne można z kolei przechowywać praktycznie w dowolnym miejscu w altanie, garażu czy piwnicy. Co więcej, są one proste w obsłudze i zapewniają większą kontrolę nad tym, w którym miejscu i jak tnie się trawnik. Nie możemy też zapomnieć o cenie, która w przypadku modeli ręcznych jest bardzo atrakcyjna. W naszym sklepie internetowym MPM-24 takie nożyce do trawy można kupić już za mniej niż dwadzieścia złotych.

Zamów nożyce do cięcia trawy w sklepie internetowym MPM-24

Jeżeli szukasz nożyc do cięcia trawy, jesteś w odpowiednim miejscu. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i kupna nożyc do trawy ręcznych, które spełnią Twoje oczekiwania. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej porady, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy w dokonaniu najlepszego wyboru.