• Kategorie
  • Szukaj
  • Pompy wody

Pompy wodne przydadzą się zarówno w domu jak i w ogrodzie. Dzięki nim szybko wymienisz wodę w basenie, oraz stworzysz fontannę z ciekawym strumieniem. Posiadamy pompy do wody czystej jak i brudnej. Jeśli w pobliżu użycia nie posiadasz gniazda, polecamy pompy spalinowe. Pełna oferta pomp dostępna poniżej:

POMPA MEMBRANOWA 280W 79943V STHOR
POMPA MEMBRANOWA 280W 79943V STHOR
Produkt niedostępny
SPALINOWA POMPA WODNA 2" 5,9HP 36m3/h
Produkt niedostępny
SPALINOWA POMPA WODNA 3" 5,9HP 60m3/h
Produkt niedostępny
SPALINOWA POMPA WODNA 4" 7,7HP 96m3/h
Produkt niedostępny

Po co mi pompa wody?

Nie każdy i nie zawsze ma możliwość podłączenia się do sieci wodociągowej. Czasem potrzebne jest zaczerpnięcie wody ze zbiornika lub studni. W takiej sytuacji pompa do wody będzie rozwiązaniem idealnym. Podobnie sytuacja wygląda podczas wypompowywania wody z przydomowych oczek wodnych.

Raz na jakiś czas dobrze jest wypompować wodę i wymienić ją na zupełnie świeżą. W takich wypadkach pompa może być niezastąpiona. Czyszczenie i wypompowywanie wody z basenu domowego to kolejny przykład zastosowania dobrej pompy do wody.

Jakie pompy do wody znajdę w sklepie?

W naszej ofercie znajdziesz pompy zanurzeniowe do wody czystej i brudnej, pompy fontannowe, głębinowe, zatapialne oraz modele spalinowe. Jak widzisz, mamy wiele rodzajów pomp do wyboru, w zależności od potrzeb i sytuacji.

Jaką pompę wodną wybrać?

To jaką pompę wybrać jest zależne od naszych potrzeb. Jeśli ma to być urządzenie do domowego użytku, aby np. wypompować wodę z basenu wystarczy pompa elektryczna. Jeśli natomiast Twoje potrzeby są o wiele większe i chcesz urządzenie do prac ratowniczych wybierz pompę spalinową.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy?

Jeśli posiadasz własną studnię wybierz pompę głębinową do wydobycia z niej wody. Dzięki niej w ekologiczny sposób podlejesz ogród lub nawodnisz gospodarstwa domowe. Wybierając pompę głębinową zwróć uwagę na jej wymiary takie jak: długość zanurzenia czy średnica otworu studziennego. Te kryteria pomogą Ci wybrać pasującą maszynę, jeśli jednak nie jesteś pewien co wybrać, zasięgnij porady u naszego doradcy

Działanie pomp wodnych opiera się generalnie na podobnym schemacie, wszystko więc zależy od tego, do czego masz zamiar jej używać.

Czym jest pompa zanurzeniowa?

Pompy zanurzeniowe, jak sama nazwa wskazuje utrzymują się poniżej poziomu wody. Wypompowuje wodę tak długo, aż poziom cieczy nie spadnie poniżej jej własnego poziomu. Pompy zanurzeniowe dzielimy na te przeznaczone do wody czystej i wody brudnej.

Pompa zanurzeniowa to jeden z najpopularniejszych rodzajów pompek wodnych, kupowanych przez konsumentów. Uniwersalne zastosowanie tych modeli, pozwala wykorzystać je w wielu różnych pracach. Dokładając do tego nowoczesną i lekką konstrukcję, dostajemy idealne narzędzie, które jest łatwe w przechowywaniu.

Do czego służy pompa do wody brudnej?

Pierwsze i najważniejsze zastosowanie pompy do wody brudnej, to oczyszczanie szamba. Dzięki kwasoodpornej konstrukcji jest niezwykle wytrzymała i odporna na działanie czynników mogących uszkodzić pompę. Pływaki modeli do wody brudnej uruchamiają silnik w sposób automatyczny, nie potrzeba więc żadnej ingerencji, ani czynnika ludzkiego.

Pompy do wody brudnej doskonale sprawdzą się także podczas wypompowywania wody z zalanego pomieszczenia, piwnicy i miejsc narażonych na osiadanie wody. Kolejne zastosowanie to odwadnianie gruntów i budynków oraz osuszanie wszelkich zbiorników wodnych.

Ile kosztuje pompa wodna?

Najtańsze modele pompek do wody kupisz u nas za około 100 złotych. Najbardziej uniwersalne i najpopularniejsze pompy zanurzeniowe kupisz poniżej 200 złotych. Potrzebujesz czegoś większego, do bardziej profesjonalnych zastosowań? Pompy głębinowe kupisz u nas za około 500 złotych, a duże pompy spalinowe w okolicach 1000 złotych!

Węże odpływowe do pomp

Nasza oferta obejmuje także węże odpływowe do pomp wodnych. Mamy na stanie egzemplarze o różnej długości oraz różnej średnicy. Bez trudu dobierzesz u nas właściwy wąż do Twojej pompki wodnej.