• Kategorie
  • Szukaj
  • Narzędzia do pomiaru wielkości geometrycznych

Narzędzia do pomiaru wielkości geometrycznych to grupa różnych przenośnych urządzeń służących do pomiaru długości, szerokości, wysokości, kąta, czy poziomu poziomica itp. Poniżej wszystkie narzędzia do pomiaru, dostępne w naszym sklepie:

Gdzie stosuje się narzędzia do pomiaru wielkości geometrycznych?

Narzędzia do pomiaru wielkości geometrycznych mają wiele zastosowań. Wśród najpopularniejszych można wyróżnić pomiar długości i odległości, wykrywanie pionu i poziomu, określenie kątów czy pomiar powierzchni. Każde z narzędzi do mierzenia wielkości geometrycznych odgrywa ważną rolę w budownictwie, architekturze, inżynierii mechanicznej czy geodezji i kartografii.

Jakie urządzenia wybrać do pomiaru odległości?

Wśród wielkości geometrycznych jedną z najpopularniejszych jest pomiar odległości. Dzięki dedykowanym narzędziom możesz szybko zweryfikować długość ściany, odległość między obiektami czy zweryfikować ilość materiałów (betonu, cegły czy drewna), które będą Ci potrzebne na danej powierzchni.

Do najpopularniejszych urządzeń mierzących odległość można zaliczyć:

  • Dalmierze – stosowane w budownictwie czy geodezji wykorzystują zaawansowane technologie do pomiaru dużych odległości. Zapewniają wysoką dokładność i precyzję, a co za tym idzie, pozwalają na szybszą i bardziej efektywną pracę.

  • Miary – swoje zastosowanie znajdują najczęściej w budownictwie, podczas drobnego majsterkowania czy w stolarstwie. Charakteryzuje je długi, zwijany pasek z podziałką, który często wykonany jest z metalu. Miary są łatwe w użyciu, mobilne, a swoje zastosowanie znajdują wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

  • Koła miernicze – wykorzystywane do mierzenia długości na otwartych przestrzeniach, takich jak: drogi, chodniki czy pola. Odległość mierzona jest na podstawie liczby obrotów specjalnego koła.

  • Przymiary, liniały i linijki – grupa narzędzi służąca do mierzenia odległości oraz ich zaznaczania. Bardzo popularne w budownictwie i stolarstwie. Są lekki i poręczne, a do ich używania nie jest potrzebna żadna wiedza techniczna.

Mierzenie kątów z profesjonalnymi narzędziami

Aby właściwie zmierzyć kąty, potrzebne będą Ci odpowiednie narzędzia. Kątomierze znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się precyzja. Z ich pomocą możesz zmierzyć szeroki zakres kątów – często od 0 do 180 stopni, a nawet więcej. Natomiast kątowniki są nieocenionym wsparciem, gdy zależy Ci na uzyskaniu idealnego kąta prostego.