• Kategorie
  • Szukaj
  • Gwoździe

Gwoździe to nieodłączny element każdego projektu budowlanego. Oferujemy szeroki wybór gwoździ o różnych długościach i grubościach, idealnych do drewna oraz betonu. W naszym sklepie znajdziesz gwoździe budowlane, papowe, oraz specjalistyczne gwoździe do gwoździarki.

GWOŹDZIE 1,5 CALA 1,6x30 1KG Q3882
GWOŹDZIE 1,5 CALA 1,6x30 1KG Q3882
Produkt niedostępny
Gwoździe 14 mm, 1000 szt.
Gwoździe 14 mm, 1000 szt.
Produkt niedostępny

Rodzaje gwoździ

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne rodzaje gwoździ. Przeglądając nasz sklep bez problemu odnajdziesz i dopasujesz gwoździe do wszelkich Twoich potrzeb budowlanych, remontowych i rzemieślniczych. 

Standardowe gwoździe budowlane

Do standardowych zastosowań proponujemy klasyczne gwoździe surowe. Charakteryzują się one niską ceną oraz wystarczającą wytrzymałością dla większości potrzeb.

Jeśli potrzebujesz gwoździ budowlanych to również je u nas znajdziesz. Gwoździe budowlane dostępne w szeregu wymiarów to uniwersalne rozwiązanie do większości prac budowlanych, cechujące się wytrzymałością i łatwością montażu. Szczególnie polecamy wytrzymałe surowe gwoździe budowlane 2,4x60.

Gwoździe specjalistyczne

Do bardziej specjalistycznych zastosowań oferujemy gwoździe papowe, czyli inaczej gwoździe papiaki, które doskonale sprawdzają się w montażu papy dachowej i w innych zastosowaniach dekarskich. Jeśli potrzebujesz najlepszych papiaków to wybierz ocynkowane gwoździe papowe 3,0x20.

Jeśli potrzebujesz gwoździ, którenie rdzewieją to polecamy dostępne w naszym sklepie gwoździe ocynkowane. Dzięki pokryciu warstwą cynku są one odporne na korozję, co czyni je idealnym wyborem do zastosowań zewnętrznych. 

Gwoździe do gwoździarki, które również znajdziesz u nas znacznie przyspieszają prace budowlane i montażowe. Użytkownikom gwoździarek polecamy także dostępne w ofercie naszego sklepu gwoździe bębnowe takie jak ten zestaw gwoździ 38x2,1 mm marki Vorel, które są idealne do zastosowań przemysłowych i dużych projektów, gdzie liczy się szybkość i efektywność. Ich specyficzna konstrukcja pozwala na szybkie ładowanie do gwoździarek bębnowych, co minimalizuje przestoje i znacznie poprawia wygodę pracy.

Bez względu na to, czy potrzebujesz gwoździ do drewna, betonu czy metalu, w naszej bogatej ofercie znajdziesz produkty najwyższej jakości, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania i wytrzymają długie lata.

Najlepsze gwoździe do łat i kontrłat

Gwoździe przeznaczone do łat i kontrłat powinny być przede wszystkim solidne. Zalecana jest średnica co najmniej 3,4 milimetra i długość najlepiej 90-100 milimetrów. Ważne jest także, aby były odporne na czynniki atmosferyczne, najlepiej więc, aby były ocynkowane.

Jakie wybrać gwoździe do deskowania dachu?

Wybór odpowiednich gwoździ do deskowania dachu zależny jest od rodzaju drewna, z którego zbudowany ma być dach. Do drewna iglastego najlepsze będą gwoździe ocynkowane o średnicy co najmniej 3 milimetrów i długości od 60 do 80 milimetrów. W przypadku dachu z twardszego drewna np. dębowego lub bukowego najlepszym wyborem będą hartowane czarne gwoździe o średnicy co najmniej 3,8 milimetrów i długości około 100 milimetrów.

Ogólnie przyjmuje się, że do dachów o małym kącie nachylenia, czyli do 30 stopni, wystarczające są gwoździe długie na 60 milimetrów. Do dachów o większym nachyleniu natomiast stosuje się gwoździe co najmniej o długości 80 milimetrów.