Kupno opon rolniczych nigdy nie jest zadaniem prostym – w końcu przy dokonywaniu wyboru pod uwagę trzeba brać inne aspekty niż choćby w przypadku opon do samochodów osobowych. Ogumienie do pojazdów rolniczych powinno być dostosowane do pracy na wymagającej nawierzchni i w trudnych warunkach oraz stabilne. W ogumieniu rolniczym doskonale sprawdzają się opony radialne, które gwarantują lepsze parametry jezdne i lepszą przyczepność do podłoża. My postanowiliśmy wybrać trzy firmy, które gwarantują wysokojakościowe ogumienie rolnicze doskonale nadające się do pracy w wymagających warunkach.

Opony rolnicze Kleber – najwyższa jakość prosto z Francji

Co tu dużo mówić… opony rolnicze Kleber to duża część historii przemysłu opon w ogóle. Chociaż pod obecną nazwą firma funkcjonuje od 1945 roku, to jej historia sięga roku 1910, kiedy to nieopodal Paryża powstała fabryka opon. Na przestrzeni ponad stu lat firma Kleber przetrwała bombardowania swojej fabryki w roku 1944, zrewolucjonizowała w 1951 roku świat opon wprowadzając pierwszą oponę z wbudowaną dętką oraz stworzyła w 1971 roku ikoniczną oponę V10 z radialną osnową i opaską tekstylną.

Dzisiaj firma Kleber to część grupy Michelin, synonim wytrzymałości, innowacyjnych rozwiązań i zdobywania kolejnych szczytów. I to dosłownie, bo niewiele osób wie, że Maurice Herzog, pierwszy zdobywca Annapurny, był właśnie pracownikiem w tym przedsiębiorstwie. I takie też są opony rolnicze Kleber – przeznaczone do pracy w najbardziej wymagających warunkach! Duża część z nich jest w dodatku produkowana w Polsce – w Olsztynie!

Opony rolnicze Trelleborg – skandynawska siła

Szwedzka firma Trelleborg została założona w 1905 roku w Szwecji. Od tego czasu marka stała się jednym z czołowych globalnych producentów opon rolniczych i leśnych. W ofercie tej marki można znaleźć różnorodne opony do najróżniejszych pojazdów rolniczych, w tym także do ciągników przegubowych i specjalistycznych, kombajnów czy opryskiwaczy.

Opony rolnicze Trelleborg są produkowane tak, by były jak najbardziej wydajne i mogły sprostać nawet najcięższym wyzwaniom. Szwedzka firma cechuje się jednak także tym, że dużą wagę przywiązuje do środowiska. Wszelkie stosowane przez nią rozwiązania są wprowadzane z myślą o poszanowaniu środowiska naturalnego.

Opony rolnicze Taurus – ponad stuletnia tradycja

Na koniec chcemy wspomnieć o oponach rolniczych Taurus, również w dużej mierze produkowanych na terenie naszego kraju – węgierskiej firmy, której początki sięgają jeszcze XIX wieku. To właśnie w 1882 roku w Budapeszcie założono przedsiębiorstwo Ruggyanta Arugyar. W 1996 roku marka Taurus weszła w skład grupy Michelin, co jest najlepszym potwierdzeniem jej ogromnego potencjału. Opony rolnicze Taurus będą doskonałym wyborem do podstawowych prac rolniczych, a także tych cięższych.