W dzisiejszych czasach rowery to jeden z coraz bardziej popularnych środków transportu. Pozwalają szybko przemieścić się z jednego punktu do drugiego, w porównaniu do jazdy samochodem czy kosztów biletów za komunikację publiczną ich eksploatacja jest stosunkowo tania. Zapewniają nam niezbędną dawkę codziennej aktywności fizycznej i zastrzyk endorfin.

Aby jazda na rowerze była jeszcze przyjemniejsza, musimy pamiętać o bezpieczeństwie. W tym artykule przedstawiamy kilka przydatnych porad i pokażemy akcesoria rowerowe gwarantujące bezpieczną jazdę!

Oświetlenie to Twój przyjaciel

Dobre oświetlenie to podstawa bezpiecznej jazdy na rowerze. Musisz zadbać o dobranie lampek, które będą sygnalizować Twoją obecność na drodze i rozświetlą ją w porze wieczornej lub nocnej. Dzięki temu zauważysz innych uczestników ruchu drogowego odpowiednio wcześnie. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór specjalnego zestawu lamp rowerowych, w skład którego wchodzi lampa przednia, pozwalająca na właściwe oświetlenie drogi, tylna lampa o różnych trybach świecenia, która poinformuje innych uczestników ruchu o Twojej obecności na drodze, a także uchwyty, które pomogą prawidłowo zamontować lampę.

Warto także pamiętać, że musimy zaopatrzyć się w niezbędne elementy odblaskowe, które znacznie zwiększą poziom naszego bezpieczeństwa na drodze w porze nocnej. Jeżeli dobierasz wyposażenie nie tylko dla siebie, ale również dla swoich dzieci, zaopatrzenie się w takie elementy jest tym bardziej istotne.

Zobacz oświetlenie rowerowe w naszym sklepie!

Akcesoria – kaski

Są także inne dodatki, które będą pomocne w zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa. Podstawowym akcesorium tego typu jest kask rowerowy – wiele osób ignoruje jego znaczenie i pomija zakup kasku. Jednak warto zaopatrzyć się w taki przedmiot, ponieważ w razie niespodziewanego upadku zabezpieczy naszą głowę. Kask to także kolejna rzecz, w którą musimy wyposażyć nasze dzieci, jeżeli chcemy, by bezpiecznie poruszały się na rowerach – zwłaszcza na terenach miejskich.

Regularne przeglądy

Ostatnią rzeczą, o której chcemy wspomnieć, są regularne przeglądy roweru. Musimy pamiętać, że bezpieczny rower to rower sprawny, w którym możemy swobodnie zmieniać przerzutki, hamować bez obaw i wykonywać manewry takie, jakich wymaga od nas sytuacja na drodze.