Kiedy nadchodzi sezon letni, wielu z nas myśli o rozpoczęciu spotkań przy grillu. Chłodne napoje, dobre jedzenie i bliscy przyjaciele lub rodzina – to świetny przepis na udane spędzenie wolnego czasu. Nie pozostaje nic innego, jak zaplanować szczegóły spotkania i cieszyć się słonecznymi dniami na świeżym powietrzu.

Przepis na udanego grilla

Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju spotkanie chcesz zorganizować. Warto zastanowić się, ile osób będzie nas odwiedzało. Od tego może zależeć wielkość grilla, który sprawdzi się na imprezie. Jeżeli chcesz zorganizować duże spotkanie, warto zastanowić się, czy nie potrzebujemy większego grilla. Dostępne są duże grille ogrodowe z pokrywą, w których z łatwością przygotujemy większe porcje jedzenia dla dużej liczby gości. Nie musisz martwić się o czas spędzony na grillowaniu kolejnych porcji – wszystkie zmieszczą się w dużym grillu z pokrywą. Ciekawą propozycją są także grille ze specjalnymi drewnianymi półkami, na której możesz postawić zapasowy węgiel lub podpałkę, aby wszystko, co niezbędne, mieć pod ręką.

Akcesoria do grillowania

Zapewne sprawdzą się także różnego rodzaju akcesoria. Widelce ogniskowe pozwalają bezpiecznie i sprawnie przewrócić mięso, warzywo czy pieczywo, które właśnie grillujesz. Z kolei odkurzacz do popiołu to sprzęt, który pomoże utrzymać porządek po spotkaniu przy grillu. Wystarczy, że podłączysz go do prądu i możesz szybko pozbyć się popiołu pozostałego po paleniu węgla z podpałką. Dzięki temu bezproblemowo wyczyścisz grilla i przygotujesz go na następne spotkanie. Możesz rozpalić ogień korzystając ze zwykłych zapałek, jednak zdarza się, że odpalenie ognia w ten sposób jest czasochłonne i problematyczne. Ten problem rozwiąże rozpalarka do grilla, która gwarantuje szybkie, skuteczne i jednocześnie bezpieczne podpalenie węgla.

rozpalarka

Alternatywy dla tradycyjnego grilla

Warto także przyjrzeć się propozycjom innych urządzeń niż tradycyjny grill. Możemy bowiem postawić na palenisko ogrodowe. Dzięki temu możesz zorganizować wyjątkowe spotkanie przy ognisku, a palenisko sprawi, że zachowasz bezpieczeństwo. Istnieją też zawieszane grille na trójnogu – dobra propozycja dla tych, którzy chcą oszczędzić przestrzeń lub organizują małe spotkanie i nie chcą przygotowywać dużych ilości jedzenia.

grill