Kiedy tylko zaczynają się pierwsze ciepłe dni wiosny zapowiadające nadchodzące lato, wraz z nimi pojawiają się owady i różnego rodzaju insekty. Choć co roku wiemy, kiedy należy uważać na owady, radzenie sobie z nimi za każdym razem bywa tak samo uporczywe. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele środków i akcesoriów, które pomagają zwalczać nieproszonych towarzyszy. W tym artykule pokazujemy, jak walczyć z owadami w domu i w ogrodzie za pomocą lampy owadobójczej, świeczek, moskitier i innych akcesoriów.

Świeczki, kadzidła i lepy

Świeczki to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, jednocześnie korzystne cenowo. Właściwie w każdym markecie, sklepie ogrodniczym, a nawet w dziale chemii do domu i ogrodu w drogeriach znajdziemy świece antykomarowe i specjalne kadzidła. Te drugie najczęściej są dostępne w postaci spirali. Zapach tego typu środków odstrasza komary i inne owady. To dobry wybór na pojedyncze sytuacje, kiedy na przykład chcemy urządzić grilla i potrzebujemy jednorazowego rozwiązania. Świeczka roztacza także ciepły płomień, jest więc jednocześnie praktyczna i estetyczna.

Jedno z tańszych rozwiązań to wybór lepu, który przyczepiamy do ściany, szafki czy drzwi. Lep przyciąga owady i wystarczy, że będziemy regularnie wymieniać go na nowy.

Moskitiery

Dobry sposób na zabezpieczenie domu czy mieszkania przed insektami. Wystarczy, że założymy siatkę na okiennicę lub ramę drzwi, tak, aby rozciągnęła się całej ich powierzchni. Tego typu siatka jest niedroga, przeważnie wytrzymuje jeden sezon wiosenno-letni. Zimą ostry wiatr, deszcz i śnieg mogą podniszczyć materiał siatki, dlatego warto wymienić ją w odpowiednim czasie.

Lampy owadobójcze

To nieco bardziej zaawansowany sprzęt, który działa nie tylko na komary. Jak wskazuje nazwa, lampa sprawdza się do eliminowania różnych owadów. Dzięki niej możesz zapomnieć o uporczywie nawracających muchach. W tego typu lampę wbudowano specjalną świetlówkę UV-A, która przyciąga różnego rodzaju owady. Dobrej jakości lampa ma nawet do 8000 godzin jednej świetlówki – mamy pewność, że posłuży nam przez długi czas. Fale ultrafioletu działają wabiąco na insekty, a jednocześnie nie mają szkodliwego wpływu na zdrowie człowieka. Są różne typy lamp owadobójczych: lampy wyposażone w lep, który musimy regularnie wymieniać, czy też lampy z zamontowaną szufladą, którą wystarczy wysunąć i opróżnić. Sprzęt często posiada specjalny uchwyt, za pomocą którego możemy zawiesić lampę na ścianie lub ustawić ją na podłodze.

Tego typu lampy dostępne są w sklepie mpm-24.