W każdym domu narzędzia prędzej, czy później będą potrzebne - jaki zestaw narzędzi kupić do domu? Jaki będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę? Sprawdzam

Czy zestaw narzędzi do domu to dobry pomysł?

Dom, jak każda przestrzeń użytkowa, lubi się zużywać. Co jakiś czas będzie trzeba naprawić kran, dokręcić śrubkę, coś przybić, czy podreperować. Niesposób ciągle dokupować kolejnych narzędzi, bo w końcu sam nie wiesz, gdzie co jest i po co zostało kupione. Tutaj z pomocą przychodzą zestawy narzędzi, które naszym zdaniem są doskonałym wyborem do użytku domowego! Wszystko możesz trzymać w jednym miejscu, w zestawie znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze narzędzia i akcesoria do najczęstszych napraw i co ważne w każdym garażu - utrzymasz porządek! Chcesz najwyższej jakości? Zobacz wszystkie zestawy narzędzi i kluczy w sklepie mpm-24.pl

Dzisiejsze zestawy narzędziowe posiadają w sobie tyle elementów, że ze spokojem możemy zająć się naprawą wszystkich elementów w domu, posłużą długie lata, a przy tym zajmą tyle miejsca - co nic!

Czy dobry domowy zestaw narzędzi musi być drogi?

Wielokrotnie spotykam się z opinią, że zestawy narzędzi są za drogie i że lepiej po prostu kupić to, co aktualnie będzie potrzebne. Czy to dobry wybór? Niekoniecznie! Co innego, jeżeli brakuje nam jednego, czy dwóch kluczy, a inaczej sprawa wygląda, gdy nie mamy nic i pojedynczo trzeba kompletować takie narzędzia! W tym wypadku kompletny zestaw narzędziowy wyjdzie po prostu zwyczajnie taniej!

Nieprawdą jest, że małe zestawy są niewystarczające do użytku domowego! Dobrze przemyślany, kompletny zestaw narzędzi do domu może być mały! Wystarczy, żeby zawierał w sobie wszystkie niezbędne akcesoria i takie narzędzia, które będą używane często! Bo po co Ci zestaw zawierający milion końcówek, których nigdy nie użyjesz?

Nie zawsze potrzebujesz drogiego zestawu, żeby poradzić sobie z pracami domowymi. Producenci już dawno wyszli naprzeciw oczekiwaniom klienta, i poza rozbudowanymi, dużymi zestawami, tworzą też mniejsze warianty do użytku domowego. Co jeżeli braknie Ci jednej, czy dwóch rzeczy? Wtedy je dokupisz, zamiast inwestować setki złotych w duże zestawy, których z ogromnym prawdopodobieństwem po prostu nie wykorzystasz.

10 najważniejszych elementów domowego zestawu narzędzi!

Po pierwsze należy się zastanowić jakie narzędzia będą mi potrzebne najczęściej w pracach domowych? Kupić pierwszy tani zestaw narzędzi jest łatwo, tylko potem może okazać się, że brakuje więcej elementów niż myśleliśmy i nagle z zestawu robi się zbędny grat, z zerową użytecznością. Przy zakupie pierwszej skrzynki, warto postawić na uniwersalny zestaw narzędzi, bo te mają w sobie zazwyczaj wszystkie niezbędne akcesoria. Jakie?

  1. Grzechotka - absolutny must have! Potrzebna przy przykręcaniu czegokolwiek, a wymienne nasadki wyeliminują problem dziesiątek różnych kluczy.
  2. Nasadki - kilka najczęściej używanych rozmiarów - najlepiej warianty od 5mm do 19mm! Zajmą niewiele miejsca w walizce, a ich przydatność jest nieoceniona.
  3. Wkrętak z wymiennymi nasadkami i od razu końcówki do wkrętaka - bez sensu kupować dziesiątki wkrętaków, skoro uniwersalny, na początek może załatwić sprawę najważniejszych napraw domowych.
  4. Młotek - bo gwóźdź wbić czymś trzeba i basta! Jasne - w internecie krąży mnóstwo filmików, gdzie gwoździe wbijane są Iphonem, deską do krojenia, cegłą itd. Tylko po co? Porządny uniwersalny młotek to podstawa zestawu. Jeden na początek wystarczy.
  5. Klucze płasko-oczkowe - najlepiej kilka najpopularniejszych rozmiarów, od 7 do 16 mm na początek powinno być okej! Możesz postawić też na klucze przegubowe albo gotowe zestawy kluczy płaskich.
  6. Klucz nastawny - bo co jeżeli klucz, czy nasadka będą nieprawidłowe? Albo będzie trzeba cokolwiek złapać? Klucze nastawne to złoto w takim zestawie!
  7. Uniwersalne szczypce - bo.. są uniwersalne! Przydzadzą się zawsze! Czy będzie trzeba coś złapać, przytrzymać, czy poradzić sobie z okablowaniem - funkcji jest mnóstwo.
  8. Miara - najlepiej miara zwijana, za dużo w naszym kraju mamy instalacji i budowli mierzonych na oko - porządna miarka ułatwi każdą robotę.
  9. Poziomica - podobnie jak wyżej! Są powierzchnie, które po prostu muszą być bezdyskusyjnie równe. Bez poziomicy, to może być niewykonalne! Albo przynajmniej mocno utrudnione!
  10. Kilka przedłużek do grzechotki i wkrętaka - nie wszędzie można sięgnąć klasycznym narzędziem i przedłużki mocno ułatwią całą zabawę. Gimnastyka nie ma sensu, jeżeli możesz coś zrobić szybciej, lepiej i bardziej dokładnie.

Wszystko fajnie, ale za ile mogę kupić zestaw narzędzi do domu?

Zaskoczę Cię! W okolicach 100 złotych spokojnie możesz kupić podstawowy zestaw narzędzi domowych! Czy to dużo? Nieszczególnie, zwłaszcza, że nie kupujesz go na rok - dwa. U nas w sklepie mamy tylko zestawy najbardziej cenionych producentów, więc nie ma ryzyka, że kupisz zestaw niskiej jakości. Tylko sprawdzone rozwiązania!

Chcesz więcej wiedzy? Przeczytaj jak wybrać drabinę!