Ogród to wyjątkowe miejsce, w którym możemy wypoczywać, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi lub realizować swoją pasję do uprawiania roślin, warzyw i owoców. Niezależnie od tego, co najczęściej robisz w ogrodzie, z pewnością możesz skorzystać z praktycznych i przydatnych narzędzi. W tym artykule przedstawiamy przykłady funkcjonalnych elementów wyposażenia, które pomogą dbać o ogród.

Dbanie o roślinność

Wybór narzędzi do uprawiania roślin zależy od rodzaju rośliny, jaki mamy w swoim ogrodzie. Jeżeli postawiliśmy głównie na zielony ogród, zapewne mamy w nim trawę, krzewy, a być może także żywopłot. We wszystkich tych przypadkach przydatne będą specjalne nożyce ogrodowe – możemy dobrać specjalistyczne nożyce do trawy lub nożyce do żywopłotu. Wystarczy, że dobierzesz odpowiedni rozmiar nożyc, a przycinanie roślinności będzie o wiele wygodniejsze. Dobre nożyce powinny być ostre i umożliwiać dokładne przycinanie żywopłotu. Nożyce pozwolą Ci także na wybranie danego fragmentu trawnika do przycięcia – nie musisz martwić się, że kosiarka zetnie trawę tam, gdzie chcesz zachować jej wysokość. Kolejnym akcesorium, które przydaje się do przycinania, są popularne sekatory.

Porządek w okresie jesiennym

Jeżeli w Twoim ogrodzie znajdują się drzewa lub jest on położony w pobliżu drzew poza Twoją działką, wiesz, jak uporczywe może być utrzymanie porządku w czasie, kiedy liście spadają z drzew. Codzienne grabienie bywa męczące, a niektóre liście są trudno dostępne. Jest jednak rozwiązanie, które pozwala na szybkie uprzątnięcie zarówno suchych, jak i podmokłych liści z trawnika czy chodnika – to dmuchawa ogrodowa. Wystarczy, że podłączysz ją do gniazdka z elektrycznością i włączysz urządzenie. Możesz kontrolować nawiew i zdmuchnąć liście. Innym wyjściem będzie wybór odkurzacza ogrodowego, który wciągnie liście do specjalnego worka, podobnie jak w przypadku tradycyjnego odkurzacza. Warto również zaopatrzyć się w akumulator, który ubezpieczy Cię na wypadek przerwy w dostawie prądu.

Ochrona sprzętów i roślin

Wszyscy wiemy, jak istotna jest ochrona roślinności w niskich temperaturach. Właśnie wtedy powinniśmy przykryć je folią. Taki dodatek sprawdzi się także do ochrony sprzętów i wyposażenia ogrodowego. Gruba plandeka zabezpieczy basen pełen wody przed dostawaniem się liści, może także ochronić meble ogrodowe na wypadek deszczu.

Warto dobierać dodatki i sprzęty ogrodowe według własnych potrzeb.