Wciąż trwa lato – doskonały sezon na cieszenie się przydomowym lub działkowym ogrodem. To tam możemy spotykać się z rodziną czy odpoczywać po długim dniu pracy. Dla działkowiczy ogród jest także często miejscem, gdzie mogą samodzielnie uprawiać warzywa czy owoce. Aby ogród był dla nas jak najbardziej funkcjonalny, warto zaopatrzyć się w praktyczne narzędzia i sprzęty ogrodowe na lato. Które z nich warto wybrać? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Do grillowania

To chyba najczęstsza forma rozrywki w ogrodzie, na którą decyduje się większość z nas przynajmniej raz na sezon. Choć w sklepach możesz znaleźć niedrogie i łatwo dostępne grille, warto zainwestować w ten, który posłuży nam dłużej. Jedzenie z dobrej jakości grilla będzie równomiernie wypieczone, co w efekcie przekłada się na smak i aromat. Ponadto, słabej jakości grille psują się często już po jednym użyciu – wtedy wyrzucasz więcej pieniędzy w błoto, ponieważ musisz częściej kupować nowy sprzęt.

W naszym asortymencie znajdziesz bogaty wybór wysokiej jakości sprzętów do grillowania. Proponujemy mniejsze, klasyczne grille z półką, większe grille z dodatkową kopułą czy paleniska, na których możesz zrobić ognisko dla siebie i bliskich. Ciekawym wyborem może być także grill wiszący na trójnogu – doskonale sprawdza się do pieczenia ryb. Dla osób, które szukają sprzętu jak najbardziej zbliżonego do profesjonalnych maszyn, polecamy grill gazowy

Kosy i kosiarki

Trudno bez nich odpowiednio zadbać o trawniki. Oprócz standardowych kosiarek, do trawników o niewielkiej powierzchni polecamy podkaszarki, których obsługa może być sprawniejsza i łatwiejsza przy małych połaciach trawnika. W naszej ofercie kos i kosiarek znajdziesz także kosy spalinowe, wydajne i wytrzymałe. Wszystkie te sprzęty posłużą Ci wielokrotnie i przy odpowiednim dbaniu o ich stan będziesz mógł użytkować kosę czy podkaszarkę przez wiele lat.

Nasza oferta to także części wymienne do sprzętów, takie jak żyłka spalinowa czy nóż do kosy spalinowej lub korpus do żyłki.

Do utrzymania porządku i do recyklingu

Ogród uporządkowany wygląda jeszcze bardziej estetycznie. Do regularnego usuwania liści polecamy dmuchawy. Warto też pamiętać, że zalegające na trawniku martwe liście blokują źdźbłom trawy dostęp do powietrza, wody i światła. Trawa będzie w lepszym stanie przy regularnym usuwaniu martwych liści.

Możesz jednak wykorzystać resztki martwych roślin w inny sposób, tworząc swój kompostownik. Wybierz specjalne rozdrabniacze i pojemniki do stworzenia swojego kompostownika. To ekologiczny i praktyczny wybór.