Nie ma chyba bardziej rozpoznawanej na świecie marki producenta opon, która jednocześnie kojarzy się z tak wysoką jakością. Opony Michelin kojarzą nawet kompletni laicy w temacie motoryzacji. Są wytrzymałe, odporne na zniszczenia i prezentują wysoki poziom stosunku ceny do jakości. Dekady historii funkcjonowania Michelin na rynku sprawiły, że mogą łączyć wiedzę wynikającą z doświadczenia z najnowszymi innowacjami technologicznymi. Przedstawiamy markę Michelin, której opony znajdziesz w naszym asortymencie.

Gigant na rynku opon samochodowych

Mark Michelin została założona już w 1889 roku. Przez ponad wiek działalności zdołali zapisać się w pamięci kierowców na całym świecie. Teraz możesz w ciemno postawić na wybór opony Michelin i jednocześnie mieć pewność, że uzyskasz produkt dopasowany do potrzeb Twojego pojazdu.

Markę założyli bracia Andre i Edouard Michelin. Wszystko zaczęło się od produkcji gumy do powszechnie używanych powozów, jednak produkcję w Michelin zrewolucjonizowano dzięki rozpoczęciu pracy nad dętkami do rowerów.

W tamtych czasach były one zaprojektowane w sposób mało praktyczny, a niewielka usterka generowała duże koszty. Dlatego Michelin postanowiło na nowo podejść do produkowania takich dętek. Udało im się usprawnić proces ich montowania, a także sam proces produkcji. Ta sama myśl przyświeca im do dziś: stosowanie innowacji w sposób sprytny, aby zwiększyć korzyść klienta i zaoferować maksymalną funkcjonalność.

Opony Michelin do Twoich pojazdów

Dzięki szeroko zakrojonej produkcji możesz wybrać różne opony Michelin:

  • Opony przemysłowe – jak wskazuje nazwa, muszą one znaleźć zastosowanie w przemyśle. To oznacza, że powinny być o wiele bardziej wytrzymałe i odporne na zniszczenia, niż zwykłe opony do samochodów osobowych. Powinny umożliwiać intensywne i długotrwałe użytkowanie. Opony przemysłowe wykorzystuje się w takich pojazdach jak ciągniki czy wózki widłowe.
  • Opony rolnicze – podtyp opon przemysłowych. Muszą znieść użytkowanie na trudnym, nierównym terenie. Bieżnik powinien gwarantować ich płynną pracę, a teraz dostępne są takie opony, których bieżnik jest samoczyszczący – to zapobiega uszkodzeniu opony przez przeszkody w postaci gałęzi czy kamieni. W bieżniku nie gromadzi się brud, przez co możesz dłużej użytkować opony i cieszyć się wydajnością pracy.

Postaw na opony sprawdzonej marki Michelin – zapomnij o konieczności częstej naprawy usterek.