Lato to doskonały czas na remont. W trakcie urlopu możemy skupić się w pełni na dopracowaniu każdego szczegółu. Ciepła pogoda sprzyja też szybszemu wysychaniu tynku, szpachli, farb czy kitów, możemy lepiej przewietrzyć pomieszczenie po ich nakładaniu. Aby remont przebiegał całkowicie po naszej myśli, potrzebujemy odpowiednich narzędzi wysokiej jakości. To one ułatwią nam pracę i sprawią, że wszystko pójdzie gładko. W tym artykule podpowiadamy, jakie narzędzia wybrać do remontu domu.

Do usuwania starych materiałów i wyrównywania powierzchni

Odpowiednie przygotowanie podstawy powierzchni jest niezbędne. Przed położeniem nowej farby musisz usunąć resztki starej. Nawet, jeżeli nowy kolor całkowicie pokryje stary, na ścianie mogą pozostać nierówności i efekt ostateczny będzie mało estetyczny. Do tego celu polecamy różnego rodzaju zdzieraki i skrobaki. Przydadzą się także już na etapie kładzenia nowej szpachli, żeby wyrównać mieszankę. Do ścierania farby polecamy klasyczny papier ścierny. W naszym asortymencie znajdziesz go w różnych kształtach czy rozmiarach, dostępna jest też wersja wodoodporna.

Do kitów i uszczelniania

Z pewnością wybrałeś już odpowiedni rodzaj substancji. Do jej poprawnego rozprowadzania potrzebujesz specjalnych pistoletów. Rekomendujemy pistolety do pianki. Dzięki nim możesz pewniej schwycić uchwyt pistoletu i dokładniej uzupełniać ubytki pianką. Precyzyjnie umiejscowiona pianka będzie prawidłowo scalać dwa elementy ze sobą.

Jeżeli do uzupełnienia szczelin wykorzystujesz silikon, w naszym asortymencie znajdziesz wyciskacze do mas silikonowych. Pomogą zaaplikować odpowiednią ilość silikonu. Taki pistolet wpływa również na stan oszczędności w naszym budżecie – możesz zużyć silikon w tubie do samego końca.

Do przygotowania farby

Choć może to wydawać się banalne, odpowiednie przygotowanie farby zagwarantuje nam uzyskanie estetycznego efektu. W naszym asortymencie znajdziesz mieszadła do zapraw i farb. Dobrze wymieszana zaprawa i farba będzie lepiej się rozprowadzać, co przełoży się na efekt końcowy. Farba lub zaprawa będą lepiej się trzymać.

Do samego malowania

Kiedy już mamy prawidłowo przygotowaną farbę lub zaprawę, musimy ją prawidłowo rozprowadzić. Warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniego rozmiarowo i jakościowego pędzla lub wałka, aby samo nakładanie substancji było łatwiejsze. Wtedy farba będzie rozprowadzona równomiernie i otrzymasz pożądany poziom krycia koloru, bez nieestetycznych plam czy prześwitów.