Nadszedł sezon letni: moment, w którym możemy cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu. Wielu z nas ma przydomowe ogrody i to właśnie tam najczęściej relaksujemy się o ciepłej porze roku. Najwięcej radości przynosi nam ogród zadbany, o estetycznym wyglądzie. Jednym z podstawowych sposobów na utrzymanie porządku w ogrodzie jest oczywiście koszenie trawy i przycinanie innych roślin. Nie wiesz, które urządzenia wybrać dla siebie? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Kosiarka – która jest dla Ciebie?

Podstawowy sprzęt, który znajduje się na wyposażeniu właściwie każdego posiadacza ogrodu. Nawet w ogrodzie przy niewielkim metrażu jest niezwykle przydatna, musimy wtedy jedynie dobrać jej wielkość i rodzaj, tak, aby korzystanie z kosiarki było maksymalnie ergonomiczne. Odpowiednie dobranie kosiarki zwiększy wydajność koszenia, będzie jednocześnie efektywne i przyjazne dla naszego budżetu.

Jakie rodzaje kosiarki możemy wybrać do naszego ogrodu?

  • Kosiarka elektryczna – najbardziej popularny i najczęściej wybierany rodzaj kosiarki. To wysoki poziom funkcjonalności i odpowiedni stosunek jakości do ceny. Kosiarki elektryczne są uniwersalne i sprawdzają się w większości ogrodów. Pod uwagę weź pojemność ściętej trawy, jaką pomieści kosiarka, a także rodzaj i moc silnika, ponieważ to one pozwolą Ci oszacować wydajność funkcjonowania kosiarki w stosunku do wielkości trawnika, który trzeba będzie skosić. Z tego samego powodu należy zwrócić uwagę na tak niepozorne detale jak długość kabla – koszenie nie powinno być dla Ciebie trudnością. Warto pamiętać, że kosiarka może mieć dwa rodzaje silników, dwusuwowy i czterosuwowy.
  • Kosiarka ręczna – rzadziej wybierany rodzaj sprzętu do koszenia, głównie z uwagi na brak automatyzacji działania. Jak wskazuje nazwa, kosiarkę wprawia w ruch popychanie, wtedy noże zamontowane w kosiarce przycinają trawę. Nie ma sensu wybierać jej na bardzo duże połacie trawy. Jednak jeżeli posiadasz mały ogród i manewrowanie dużą kosiarką elektryczną lub spalinową będzie mniej wygodne, kosiarka ręczna to coś dla Ciebie.

Inne urządzenia do koszenia i podcinania

Jednak na rynku znajdziesz nie tylko kosiarki, ale także inne urządzenia – być może któreś z nich będzie tym najbardziej odpowiednim dla Ciebie?

  • Podkaszarka – równie dobra do małych powierzchni. Szczególnie dobrze sprawdzi się tam, gdzie nie masz dużych przestrzeni trawy do skoszenia.
  • Kosa spalinowa – alternatywa dla podkaszarki. Radzi sobie z większą powierzchnią i pracuje mocniej, może być także alternatywą dla kosiarki.

Wybierz najlepsze urządzenie dla siebie.