Europneus, hiszpański magazyn specjalizujący się w przemyśle oponiarskim i skierowany do profesjonalistów z branży, wskazał oponę TM1000 ProgressiveTraction® firmy Trelleborg Wheel Systems jako najlepszą oponę rolniczą w 2019 roku.


Opona TM1000 ProgressiveTraction® otrzymała nominację od Europneus za wyjątkową technologię i w uznaniu oferowanej wydajności. Technologia ProgressiveTraction® uwalnia dodatkową moc do podłoża i redukuje zagęszczanie gleby, zwiększając jednocześnie wydajność maszyny w zastosowaniach na drodze.

Ramon Martinez, Country Manager na Hiszpanię i Portugalię, powiedział: „Jesteśmy naprawdę dumni z tej nominacji, która jest wielkim uznaniem dla wydajności naszych produktów.”

Konstrukcja bieżnika ProgressiveTraction® została zaprojektowana, tak aby sprostać wymaganiom najnowszej generacji maszyn, celem zwiększenia wydajności przenoszenia mocy na podłoże I jednoczesnemu zmniejszeniu stopnia zagęszczenia gleby. Opracowana konstrukcja, z dwoma punktami kotwiczenia, zmniejsza wibracje opony, przyczyniając się do zminimalizowania zjawiska rozpraszania energii, obniżenia zużycie paliwa i wydłużenia żywotności ogumienia rolniczego. W testach opona osiągnęła do 3% mniejsze zużycie paliwa i do 5% dłuższą żywotność opony.