W dniach 25–29 lutego 2020 r. w Saragossie na targach FIMA Agricola, Telleborg Wheel Systems przedstawił ofertę inteligentnych rozwiązań rolniczych na rynek hiszpański. Odwiedzający mogli na żywo zobaczyć centralny system pompowania opon Trelleborg CTIS + Inside oraz aplikację Trelleborg Load Calculator Plus (TLC Plus), zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności, produktywności i wzmocnienia zrównoważonego rozwoju rolnictwa.

Branża rolnicza przechodzi obecnie znaczące zmiany. Nowe technologie całkowicie zmieniają oblicze rolnictwa, dostarczając bardziej zrównoważone i produktywne systemy. Nie możemy się doczekać, żeby móc podzielić się naszymi najnowszymi rozwiązaniami, które wspierają nową generację maszyn rolniczych oraz profesjonalnych rolników” – mówi Ramón Martínez Portillo, Country Manager Trelleborg Wheel Systems na Hiszpanię.

Trelleborg CTIS + Inside łączy nowe, zaawansowane komponenty firmy Trelleborg i Dana Incorporated, z najnowocześniejszym oprogramowaniem do analizy ciśnienia dostarczanym przez TLC. System ten zwiększa wydajność ciągnika, bezpieczeństwo eksploatacji oraz wspiera zrównoważony rozwój, jednocześnie upraszczając obsługę. Ustawienie odpowiedniego ciśnienia w oponach może obniżyć zmienne koszty działalności rolniczej o ponad 20%, zmniejszając zużycie paliwa i zwiększając siłę napędową i plony, jednocześnie chroniąc i wzmacniając nowoczesne rolnictwo.

W przeciwieństwie do istniejących obecnie na rynku systemów CTIS, Trelleborg zaprojektował rozwiązanie w pełni zintegrowane z OEM (dla producentów oryginalnych sprzętów) bez części zewnętrznych lub elementów wystających z kół. Kolektor obrotowy Trelleborga to innowacyjny komponent zamontowany w wewnętrznej obręczy, odpowiedni do osi przedniej, tylnej, prętowej, jak i kół kołnierzowych. Oznacza to zminimalizowanie ryzyka przypadkowego uszkodzenia systemu i wyeliminowanie niebezpiecznych wypadków podczas prac, co zwiększa bezpieczeństwo i efektywność w rolnictwie.

Nowy, inteligentny centralny system pompowania opon (CTIS + Inside) pozwala kierowcy zwiększyć lub zmniejszyć ciśnienie w oponach ciągnikowych bezpośrednio z kabiny ciągnika, zgodnie z zalecanym ciśnieniem, wyliczonym przez innowacyjne oprogramowanie Trelleborg Load Calculator (TLC).

TLC Plus to zaawansowany, oparty na czujnikach system kontroli, który mierzy potencjalne luki pomiędzy optymalnym a rzeczywistym ciśnieniem w oponach i przekazuje te informacje wraz z zalecanymi zmianami, za pośrednictwem łączności bezprzewodowej do urządzeń mobilnych lub komputera rolnika.

Zintegrowane z technologią „chmury” narzędzia pozwalają także zdalnie zarządzać flotą ciągników, umożliwiając rolnikom ocenę czy maszyny pracują z odpowiednim ciśnieniem, bezpośrednio ze swojego biura. Taka konfiguracja zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i efektywność w gospodarstwach wielkopowierzchniowych oraz klientom zarządzających z dużymi flotami maszyn.