Wielu z nas posiada przydomowe warsztaty. Są nieocenioną pomocą podczas czynności naprawczych, remontów i majsterkowania. Aby móc w pełni wykorzystać potencjał takiego warsztatu, musimy wyposażyć go w odpowiednie narzędzia. Korzystny jest wybór gotowych zestawów, ponieważ zaopatrzamy się w różne potrzebne rodzaje narzędzi za jednym razem. Dlatego dzisiaj podpowiadamy, jakie wyposażenie może znaleźć się w takim zestawie i jakie jest jego przeznaczenie:

  • Klucze nasadowe – w zestawie kluczy nasadowych znajdziemy podstawowy uchwyt do końcówek klucza, końcówki wkrętakowe na nasadkach i same nasadki. Dzięki temu odkręcimy i dokręcimy śruby o różnych rozmiarach. Warto pamiętać, że musimy wybrać klucze sześciokątne lub dwunastokątne. Należy sprawdzić, czy w zestawie znajduje się także pokrętło do nasadek, niezbędne do uzyskania pełnego klucza nasadowego.
  • Zestawy akcesoriów do wkręcania – kiedy zaopatrzymy się w uniwersalną wkrętarkę, która sprawdzi się przy pracach w domu, na przykład podczas remontu, warto wybrać zestaw zawierający różne końcówki do wkrętarek. Możemy wybierać zestawy z wieloma rodzajami wierteł, dzięki czemu z pewnością znajdziemy te najbardziej przydatne dla nas. W zestawie powinny również znaleźć się wkręty do wkrętaków, co pozwoli na odkręcanie i dokręcanie śrubek o różnych rozmiarach. Dobry zestaw będzie posiadał adapter z końcówką magnetyczną, umożliwiającą bezproblemowe mocowanie nasadek.
  • Zestaw kluczy płaskich dwustronnych i oczkowych – musi znaleźć się w każdym warsztacie, zarówno tym przydomowym, jak i profesjonalnym. Standardowe klucze płaskie są uniwersalne i sprawdzają się do śrub o różnej wielkości. Warto wybrać zestaw, który będzie zawierał minimum kilka sztuk kluczy w popularnych rozmiarach. Zakres rozmiarowy większości kluczy rozpoczyna się na 6 mm, a kończy nawet na 30-32 mm, dlatego oznaczenie rozmiarów wprost odpowiada mm klucza (np. rozmiar 6 to klucz płaski 6 mm).

  • Uniwersalne skrzynki narzędzi – doskonałe na sam początek, nie tylko do wyposażania warsztatów – w każdym domu powinna znaleźć się jedna skrzynka narzędzi, dzięki której naprawimy drobne domowe usterki, skręcimy meble i pomożemy sobie w remoncie. W takim zestawie muszą znaleźć się szczypce i klucz nasadowy z kilkoma różnymi nasadami. Warto zwrócić uwagę na to, by w skrzynce znalazły się dwa podstawowe rodzaje wkrętaków, czyli krzyżowy i płaski. Funkcjonalnym elementem będzie także adapter do końcówek, dzięki któremu z łatwością dostosujemy narzędzie do naszych potrzeb.