• Narzędzia do obróbki metalu w mpm-24.pl. Poradnik!

2020-06-07 14:13:00 Administrator Sklepu
Narzędzia do obróbki metalu w mpm-24.pl. Poradnik!

Obróbka metalu jest jedną z częściej wykonywanych aktywności w różnego rodzaju warsztatach i halach przemysłowych z sektora elektronicznego, motoryzacyjnego, metalurgicznego i innych. Wyróżniamy kilka metod obrabiania metalu: plastyczną, obróbkę skrawaniem, chemiczną, cieplno-chemiczną i cieplną. Jeżeli masz przed sobą pierwsze próby obrabiania metali, musisz wiedzieć, jakie sprzęty i narzędzia będą niezbędne do tego typu pracy. W tym artykule mpm-24 przedstawiamy kilka niezbędnych urządzeń.

Piły i brzeszczoty

Pozwalają docinać metal do dowolnego kształtu. Do metali łatwiejszych w cięciu możesz wykorzystać klasyczną i prostą piłę z uchwytem i czworokątnym prętem. W dostępnych aktualnie piłach tego typu bezproblemowo wymienisz jej brzeszczot na taki, jakiego wymaga obrabiany przez Ciebie metal. Tego typu piły to jedno z najtańszych narzędzi.

Jeżeli szukasz urządzenia o większej mocy i zdolności przecinania grubych i wytrzymałych metali, postaw na piłę taśmową. Będzie niezbędna przy obróbce plastycznej, gdzie przycinamy metal, aby następnie zmienić jego strukturę.

>Wybierz narzędzia i obrabiarki z naszego asortymentu.<

Tokarka i frezarka

Standardowa tokarka jest wielofunkcyjna, dlatego warto w nią zainwestować. Sprawdza się zarówno do obróbki drewna, jak i metalu. Tokarka jest stabilna, dzięki niej możemy dociąć metal dokładnie tak, jak to zaplanujemy: maszyna ta pozwala na bardzo precyzyjną pracę ze stopem. Polecana każdemu, kto myśli o profesjonalnym obrabianiu metalu.

Możesz także zaopatrzyć się w noże tokarskie, które ułatwiają pracę na niewielkiej powierzchni stopu. Równie przydatnym sprzętem jest frezarka, często wykorzystywana w obróbce skrawaniem, inaczej zwanym także obróbką mechaniczną. Dostępne są specjalne frezarko-wkrętarki, dzięki którym nie musisz inwestować w osobne urządzenia, a z powodzeniem wykorzystasz je także do innych rodzajów prac. Frezarka poradzi sobie nawet z bardzo twardym i wyjątkowo opornym materiałem.

>Przeczytaj poradnik i poznaj podstawowe techniki i metody obróbki metalu!<

Rozwiertaki, pilniki i ścieraki

Przydatne do szczegółowej pracy z metalem, jak również na etapie wykańczania obróbki. Rozwiertaki wykorzystujemy do przerabiania lub tworzenia otworów w powierzchni metalu. Ponieważ rozwiertak obsługujemy manualnie, możemy mieć pełną kontrolę nad siłą nacisku.

Z kolei pilniki i ścieraki pozwalają na wykończenie obróbki i delikatną zmianę kształtu czy wygładzenie powierzchni. Dostępne są różne rodzaje pilników pod względem przekroju poprzecznego, podobnie jak klasyczne wkrętaki.