• IF 800/65R32 CFO Trelleborg TM3000 178A8 TL

Symbol: TR1329500

Opona rolnicza IF 800/65R32 CFO Trelleborg TM3000 178A8 TL przeznaczona do ciągników i maszyn rolniczych. Konstrukcja radialna.

Producent TRELLEBORG
17481.28
17481.28
szt. Do przechowalni
Oblicz ratę
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 250
Paleta 250
Dostępność Mało
Kod kreskowy 1329500
EAN 8059971015409

Zamówienie telefoniczne: 627344743

Zostaw telefon

Bezdętkowa opona rolnicza IF 800/65R32 CFO Trelleborg TM3000 178A8 TL

Bezdętkowa opona rolnicza marki Trelleborg model TM3000. Przedstawiona oferta dotyczy opon rolniczych w rozmiarze 800/65R32. Rozmiar opony: szerokość wynosi 800, profil wynosi 65, średnica felgi wynosi 32.

Wymiary katalogowe podane przez producenta. Szerokość SW katalogowa tej opony wynosi 755 mm. Średnica zewnętrzna OD to 1850 mm. Obwód toczny RC 5575 mm.

Podane powyżej wymiary są wymiarami katalogowymi podawanymi przez producenta opon i mogą różnić się z rzeczywistymi o +/- 5%. Podana szerokość opon jest to odległość skrajnych krawędzi napompowanej opony. Nie jest to szerokość samego bieżnika!!! Powyższe wymiary podawane są poglądowo i nie mogą być podstawą reklamacji.

Dlaczego opona radialna 800/65R32 CFO Trelleborg TM3000 178A8 TL?

Opona radialna przeznaczona na oś napędową ciągników i maszyn rolniczych. R-1: Opony na osie napędowe z regularnym kształtem bieżnika. Kord w oponie radialnej jest nawinięty pod kątem 90 stopni do kierunku jazdy. Do dodatkowego wzmocnienia na warstwy osnowy nałożonych jest kilka warstw opasania. Korzyścią podczas użytkowania opony radialnej jest możliwość zastosowania podczas produkcji mniejszej ilości warstw osnowy opony bez obniżenia wytrzymałości karkasu. Cieńszy karkas skutkuje mniejszym przegrzewaniem się gumy podczas eksploatacji opony, co z kolei wydłuża jej żywotność.

Plusy opon radialnych:

 • Bardziej elastyczne boki zwiększają komfort kierowcy podczas jazdy,
 • Niskie opory toczenia zmniejszają zużycie paliwa,
 • Bardziej odporne na uszkodzenia klocki bieżnika lepiej chronią karkas opony radialnej, zapewniając większą trwałość i niezawodność,
 • Usztywniające opasanie bardziej równomiernie rozkłada nacisk opony na podłoże. Radialna konstrukcja opony zapewnia większą powierzchnię kontaktu opony z podłożem, dzięki czemu w mniejszym stopniu ugniata glebę,
 • Klocki bieżnika opony radialne zapewniają większą trakcję, która zapewnia większa produktywność w polu.

Przedstawianą oponę można zamontować na następujące szerokości felg:

 • szerokość zalecana: DW27B;

Poprawny dobór ogumienia do wymagań sprzętu, gdzie zostanie ono zamontowane pozwala uzyskać lepszą trakcję, zmniejszy poziom ugniatania gleby a także znacząco obniży poziom zużycia oleju napędowego w ciągniku lub maszynie.

IF = Improved Flexion - 20% większa nośność przy tym samym ciśnieniu               

Opona posiada oznaczenie TL Tubeless, czyli jest oponą bezdętkową. Do opon bezdętkowych możemy także zastosować dętki.

Maksymalne obciążenie opony:

Maksymalne obciążenie jakie może przenieść opona podczas jazdy z najwyższą dopuszczalną prędkością, czyli indeks nośności to 178 (7500 KG). Tabela indeksów nośności. Najwyższa dopuszczalna prędkość z jaka można użytkować oponę, czyli indeks prędkości wynosi A8 (40 km/h). Tabela indeksów prędkości.

Ogumienie prezentowane w ofercie są produktami pełnowartościowymi spełniającymi normy PN-C-94300-7 z 1997 roku i nie są starsze niż 36 miesięcy od daty produkcji. Produkt jest objęty gwarancją firmy Trelleborg.


image

Dlaczego Trelleborg TM3000?

Nowa opona TM3000, wykorzystująca technologię Trelleborg Blue Tire, stanowi właściwe rozwiązanie dla kombajnów najnowszej generacji. Nowy układ bieżnika wraz z nową konstrukcją karkasu powodują, iż opona zwiększa efektywność prac przy zbiorach. Ostre nachylenie klocków zapewnia doskonałą stabilność na zboczach. Charakterystyczne tarasy pomiędzy klockami bieżnika maksymalizują zdolność opony do samooczyszczania. Nowa konstrukcja klocków bieżnika z solidną podstawą dla zwiększenia trakcji i poprawy zwrotności przy zmniejszeniu nacisku na grunt. 

Model TM3000 dostępny jest w kilku z poniższych liniach technologicznych w zależności od rozmiaru:

 • IF Improved Flexion - opony opracowane do pracy przy obciążeniu większym o 20% przy tym samym ciśnieniu
 • VF Very High Flexion - opony opracowane do pracy przy obciążeniu większym o 40% przy tym samym ciśnieniu
 • IF CFO Improved Flexion Cyclic Field Operation - opony typu IF opracowane do prac z cyklicznym obciążeniem (większa elastyczność boków w cyklicznych pracach polowych)
 • VF CFO Very High Flexion Cyclic Field Operation - opony typu VF opracowane do prac z cyklicznym obciążeniem (większa elastyczność boków w cyklicznych pracach polowych)

image

Bezdętkowa opona rolnicza IF 800/65R32 CFO Trelleborg TM3000 178A8 TL


Rozmiar opony:

Szerokość: 800 mm

Profil: 65 mm

Średnica felgi: 32 cale

 

Wymiary katalogowe podane przez producenta*:

Szerokość: 755 mm

Średnica zewnętrzna: 1850 mm

Obwód toczny: 5575 mm 

*Podane powyżej wymiary są wymiarami katalogowymi podawanymi przez producenta opon i mogą różnić się z rzeczywistymi o +/- 5%. Podana szerokość opon jest to odległość skrajnych krawędzi napompowanej opony. Nie jest to szerokość samego bieżnika!!! Powyższe wymiary podawane są poglądowo i nie mogą być podstawą reklamacji.

 

Obciążenie maksymalne:

Indeks nośności: 178 (7500 KG) 

Indeks prędkości: A8 (40 km/h) 

O NAS

W naszym sklepie internetowym MPM-24.pl od wielu lat dokładamy wszelkich starań, by niniejsza oferta zaspokajała nie tylko domowych majsterkowiczów-amatorów, ale także profesjonalistów oraz osoby pracujące w rolnictwie i przemyśle. Dlatego w naszym asortymencie można znaleźć szeroki wybór sprzętów i urządzeń niezbędnych w rolnictwie czy transporcie.

Oferujemy między innymi niezawodne, najwyższej jakości i wydajności opony rolnicze Trelleborg. Gdybyśmy wśród współczesnych producentów mieli wskazać lidera w produkcji opon do różnych zastosowań oraz kompletnych systemów kół, z pewnością wiele osób wskazałoby właśnie na firmę Trelleborg. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie oraz innowacyjne technologie, marka Trelleborg regularnie zaopatruje w swoje produkty przedsiębiorstwa na całym świecie. W ofercie marki Trelleborg można znaleźć między innymi opony rolnicze i kompletne systemy kołowe do pojazdów leśnych, maszyn budowlanych i górniczych, pojazdów do transportu materiałów czy maszyn do przemysłu morskiego.

W asortymencie naszego sklepu także znajdziesz wytrzymałe opony Trelleborg, które znakomicie sprawdzą się w nawet najbardziej wymagających warunkach zarówno na drodze, jak również w terenie. Gwarantują one znakomitą wydajność i przyczepność, a dzięki optymalnej powierzchni rozkładu ciśnienia, szybko ulegają samooczyszczeniu.

Chcemy zagwarantować naszym klientom możliwie największy wybór produktów, dlatego poza asortymentem marki Trelleborg, oferujemy również wachlarz innych wysoko jakościowych artykułów z tej kategorii.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie