• VF 710/70R42 CFO+ 188A8 Cerexbib 2 Michelin

Symbol: 499992MICH

Opona rolnicza 710/70R42 Michelin Cerexbib 2 188A8 TL przeznaczona do ciągników i maszyn rolniczych. Konstrukcja radialna.

Brak towaru
37967.43
37967.43
Oblicz ratę
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 250
Paleta 250
Dostępność Brak towaru
Kod kreskowy 499992
EAN 3528704999927
Zostaw telefon

Bezdętkowa opona rolnicza VF 710/70R42 Michelin Cerexbib 2 CFO+ 188A8 TL

Bezdętkowa opona rolnicza marki Michelin. Marka Michelin jest światowym liderem produkcji opon. Przedstawiona oferta dotyczy opon rolniczych w rozmiarze 710/70R42. Rozmiar opony: szerokość wynosi 710, profil wynosi 70, średnica felgi wynosi 42.

Wymiary katalogowe podane przez producenta. Szerokość katalogowa tej opony wynosi 705 mm. Średnica zewnętrzna to 2097 mm. Obwód toczny 6207 mm. Głębokość bieżnika 64 mm.  

Podane powyżej wymiary są wymiarami katalogowymi podawanymi przez producenta opon i mogą różnić się z rzeczywistymi o +/- 5%. Podana szerokość opon jest to odległość skrajnych krawędzi napompowanej opony. Nie jest to szerokość samego bieżnika!!! Powyższe wymiary podawane są poglądowo i nie mogą być podstawą reklamacji. 

Dlaczego opona radialna 710/70R42 Michelin Cerexbib 2 188A8 TL?

Opona radialna przeznaczona na oś napędową ciągników i maszyn rolniczych. R-1: Opony na osie napędowe z regularnym kształtem bieżnika. Kord w oponie radialnej jest nawinięty pod kątem 90 stopni do kierunku jazdy. Do dodatkowego wzmocnienia na warstwy osnowy nałożonych jest kilka warstw opasania. Korzyścią podczas użytkowania opony radialnej jest możliwość zastosowania podczas produkcji mniejszej ilości warstw osnowy opony bez obniżenia wytrzymałości karkasu. Cieńszy karkas skutkuje mniejszym przegrzewaniem się gumy podczas eksploatacji opony, co z kolei wydłuża jej żywotność.

Zalety opon radialnych:

 • Bardziej elastyczne boki zwiększają komfort kierowcy podczas jazdy,
 • Niskie opory toczenia zmniejszają zużycie paliwa,
 • Bardziej odporne na uszkodzenia klocki bieżnika lepiej chronią karkas opony radialnej, zapewniając większą trwałość i niezawodność,
 • Usztywniające opasanie bardziej równomiernie rozkłada nacisk opony na podłoże. Radialna konstrukcja opony zapewnia większą powierzchnię kontaktu opony z podłożem, dzięki czemu w mniejszym stopniu ugniata glebę,
 • Klocki bieżnika opony radialne zapewniają większą trakcję, która zapewnia większa produktywność w polu.

Przedstawianą oponę można zamontować na następujące szerokości felg:

 • szerokość zalecana: DW23B (A);
 • szerokości dopuszczalne: DW25B (A);

Poprawny dobór ogumienia do wymagań sprzętu, gdzie zostanie ono zamontowane pozwala uzyskać lepszą trakcję, zmniejszy poziom ugniatania gleby, a także znacząco obniży poziom zużycia oleju napędowego w ciągniku lub maszynie.

Opona posiada oznaczenie TL Tubeless, czyli jest oponą bezdętkową. Do opon bezdętkowych możemy także zastosować dętki.

VF = Very High Flexion - karkas o dużym ugięciu - 40% większa nośność przy tym samym ciśnieniu

Maksymalne obciążenie opony:

Maksymalne obciążenie jakie może przenieść opona podczas jazdy z najwyższą dopuszczalną prędkością, czyli indeks nośności to 188 (10000 KG). Tabela indeksów nośności. Najwyższa dopuszczalna prędkość z jaka można użytkować oponę, czyli indeks prędkości wynosi A8 (40 km/h). Tabela indeksów prędkości.

Dlaczego Michelin Cerexbib 2?

W Michelin Cerexbib zastosowano technologię Michelin Ultraflex. Opona przeznaczona do montażu na przedniej i tylnej osi dużych maszyn żniwnych. Pracuje w niższym ciśnieniu, dzięki większej elastyczności boków. Korzyść to większy obszar kontaktu z podłożem, a wraz nim znacznie płytsze koleiny i mniejsze ugniatanie gleby. Cerexbib został zaprojektowany we współpracy z producentami dużych maszyn żniwnych.

Cerexbib produkowany jest w trzech poniższych technologiach w zależności od rozmiaru:

 • IF = Improved Flexion - opony opracowane do pracy przy obciążeniu większym o 20% przy tym samym ciśnieniu
 • VF = Very High Flexion - opony opracowane do pracy przy obciążeniu większym o 40% przy tym samym ciśnieniu
 • IF CFO = Improved Flexion Cyclic Field Operation - opony typu IF opracowane do prac z cyklicznym obciążeniem (większa elastyczność boków w cyklicznych pracach polowych)

Ogumienie prezentowane w ofercie są produktami pełnowartościowymi spełniającymi normy PN-C-94300-7 z 1997 roku i nie są starsze niż 36 miesięcy od daty produkcji. Produkt jest objęty gwarancją firmy Michelin.

IF lub VF VF = Very High Flexion - karkas o dużym ugięciu - 40% większa nośność przy tym samym ciśnieniu
Index nośności 188 / 10000kg
Index prędkości A8 / 40km/h
Szerokość 710
Średnica felgi 42
Technologia wykonania Radialna
Wysokość 70

Bezdętkowa opona rolnicza VF 710/70R42 Michelin Cerexbib 2 CFO+ 188A8 TL

 

Rozmiar opony:

Szerokość: 710 mm

Profil: 70 mm

Średnica felgi: 42 cale

 

Wymiary katalogowe podane przez producenta*:

Szerokość: 705 mm

Średnica zewnętrzna: 2097 mm

Obwód toczny: 6207 mm

Głębokość bieżnika: 64 mm

*Podane powyżej wymiary są wymiarami katalogowymi podawanymi przez producenta opon i mogą różnić się z rzeczywistymi o +/- 5%. Podana szerokość opon jest to odległość skrajnych krawędzi napompowanej opony. Nie jest to szerokość samego bieżnika!!! Powyższe wymiary podawane są poglądowo i nie mogą być podstawą reklamacji.

 

Obciążenie maksymalne:

Indeks nośności: 188 (10000 KG) 

Indeks prędkości: A8 (40 km/h)

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
 • Produkty podobne